ÇOCUKLUK RÜYAMIZ GERÇEK OLUYOR

Çocukluk hayalimiz gerçek olmak üzereymiş. Daha önce sevdiğimiz çizgi film leri anlattığımız yazımızda da belirttiğimiz gibi çocukluğumuzun en sevdiğimiz çizgi filmlerinden biri Jetgiller’di. (Fulya ile o zamanda zevklerimiz aynıymış.)

Jetgillerin gökyüzünde gezinen , gökdelendeki evlerine parkedilen araçları ve her türlü ev işi yapan robotları heyecan vericiydi.

Amerikadaki Moller International adlı şirket M200G Volantor adlı uçan otonun yapımına başladığını açıklamış. Moller International’in sitesine girdiğinizde yapılan denemelerle ilgili videoyu izleyebiliyorsunuz. İki kişilik olan bu araç dikey olarak havalanıp, dikey olarak yere inebiliyor ve yerden 3 mt. yükseksikte hıza bağlı olarak 45-90 dk. arasında kalabiliyormuş. Aracın yaklaşık fiyatının 125,000 $ olacağından bahsediliyor. Daha fazla detaya yukardaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Eee trafik sorununu bu şekilde hafiflettik de, biz heyecanla her işi yapan robotların üretilmesini , aktif olarak yaşantımıza adapte edilmesini beklemeye devam ediyoruz.

Kaynak:Hurriyet

1 thought on “ÇOCUKLUK RÜYAMIZ GERÇEK OLUYOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir