ÇOCUK ODALARINA MİNİK ÖRGÜ YASTIK

örgü yastıkKışın bu soğuk ve karlı günlerinde yumuşacık bir yastık yaptık. Üstelik kendisi gibi bahar manzarası da içimizi ısıtıyor. Yastığın tamamını bebe yünü denilen tüysüz ve alerji yapmadığı söylenen bir yün iple şiş kullanarak ördük. Motiflerini de aynı tür iplerin farklı renklerini kullanarak oluşturduk.

66 ilmek atarak başladığımız yastığımızın ebadı 22×33 cm oldu.

yastık örmek

Bu parçadan iki tane ördük önce.

örgü yastıkta desen yapılışı

Örgüyü örerken motif vermek yerine üzerine işlemeyi tercih ettik. İşlemelerin düzgün olması için de kanaviçe kullandık. Her bir motifi işledikten sonra kanaviçenin iplerini çekerek çıkardık.

örgü yastıkta koyun deseni

Koyunlarımız çok sevimli oldular

örgü yastıkta çiçek deseni

Çiçek motiflerini işlerken kanaviçe kullanmamıza gerek olmadı.

örgü yastıkta desen çalışmaları

İşlemeler bittikten sonra iki parçayı üç tarafından diktik ve içine daha önceden hazırlamış olduğumuz,elyafla doldurulmuş yastığı koyarak son kenarını da dikerek kapattık.

Ve işte yastığımız…

Facebook taki My Garden’a benzedi sanki….bahçemize göndermek istediğiniz başka sevimli hayvanlar var mı??:))

ponponlu örgü yastık

En son ponponları yaptık ve yastığın köşelerine diktik.

Daha Önce yapmış olduğumuz kedi yastık ve ayılı yastıklar için üzerlerine tıklayınız.

18 thoughts on “ÇOCUK ODALARINA MİNİK ÖRGÜ YASTIK

 1. çok güzel şeyler yapıyorsunuz ama benim merak ettiğim bişey var oda bunları evde nasıl muhafaza ettiğiniz şu an taşınıyorum ve evde o kadar çok eşya çıktı ki o an sizi düşündüm ev çarşı gibidir kesin diye

 2. Merhabalar,
  renklerinide çok beğendim yastık çalışmanızın, nasıl sevinmiştir çocuklar.
  çocukların küçülen kazaklarının üzerine de bu tür çalışmalar yapıp yastık haline getirebiliriz.Daha önce kendime ait bir kazağı bu hale getirmişliğim var pek cici oluyor doğrusu..
  siteniz çok güzel (anlamlı)
  kolay gelsin sevgiler.

 3. harika olmuş elinize sağlık ya harikasınız;) yoktu bizim zmanımızda böyle yastıklar sevgilerimlee

 4. Ne kadar modern ne kadar avrupai kızlar bunu tek geçerim. Ekrana uzatsam elimi alsam bir güzel uyusam Heidi gibi bayırlar da koşasım geldi. Süpersiniz.

 5. Ellerinize sağlık çok güzel olmuş :)) Yaa aklıma örmeye başlayıp İstanbula geldiğim için yarım kalan elbisem geldi çok örmek istedimm :))

 6. ya durun daha benm tosbağaların ikisi bitti dört tane var örülmeyi bekleyen bir de şimdi bu yastıkları çıkarmışsınız başıma:-)) bayıldım, mutlaka yapacağım oğlışlarıma birer tane!!

 7. Cok guzel olmus ellerinize saglik :))
  Bayildim dogrusu :))

 8. çok güzel olmuş ellerinize sağlık.. şu şeker patikleri bitirince bende evime yapmak istiyorum renk renk yastıklar.. hayırlı akşamlar

 9. Bu marifette var mıydı hayır varsa ben nasıl oldu da göremedim 🙂 Benim bu siteyi incik cincik incelemem lazım ama süper çünkü 🙂 Elinize emeğinize sabrınıza çocuk sevginize sağlık 🙂

 10. YALNIZ ÖRGÜDE, GAYET DÜZGÜN MAVİ VE YEŞİLİN UYUMUNDAN ORATAYA ÇIKMAYA BİLİR TİKKATT TİKKKAATT LÜTFEN.

 11. ay ya ben bu yastığa bittim valla kızımın odasına yapmam lazım.sizin bu yaratıcı fikirleriniz beni çok mutlu ediyor.herzaman başarılarınızın devamını dilerim sevgilerle evinnesesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir