BUZ DEVRİ 3- Dinazorların Şafağı

Geçtiğimiz hafta diş tedavimiz nedeniyle ailecek şehir dışındaydık. Eşimle ben tedavimizi yaptırıken çocuklarla ilgilenmesi için, anneannelerini de yanımıza çağırdık. Daha sonra çok sevdikleri Teyzeleri ve Tolga Ağbileri de aramıza katılınca hem hasret giderdik hem de  çok keyifli zaman geçirmiş olduk. Her gün sabahları diş tedavimizi yaptırıp  öğleden sonraları da bol bol gezme fırsatımız oldu. Bu arada sinemaya gitmeyi de ihmal etmedik. Vizyondaki filmlerden Transformers ilk tercihleri olsa da çocukların, 13 yaş sınırı ne yazıkki engel oldu böylece  ikinci tercihimiz olan Buz Devri 3 e yöneldik. Filmin vizyona girdiği ilk gün olan 1 temmuz de hiç bir seansta yer bulamadığımız için biletlerimizi o günden alıp çocuklar için çok zor da olsa ertesi güne kadar sabretmek zorunda kaldık.

Ertesi gün anneannemizle birlikte toplam beş kişi sinema salonundaki yerlerimizi aldık. Buz Devri daha önceki iki bölümünden farklı olarak 3 boyutluydu bu kez,  Filmin en önemli karakterlerinden olan  Scrat’ın o uzun burnunu tam önümüzde görerek keyifle izlemeye başladık.  Scrat yine film boyunca bir meşe palamudunun peşinde koşup durdu film boyunca bu kez karşısına çıkan güzel rakibiyle birlikte. Mamut Manny ve Ellie, bebek heyecanı yaşıyorlar bu bölümde, Kaplan  Diego kendi karakteriyle çelişen aile hayatını sorgularken, Sid de, Manny ve Ellie ‘ye özenerek bulduğu dinazor yumurtalarını evlat ediniyor. Buz Devri 3 de yeni karakterlerle de karşılaşıyoruz. Seri devam ederse kesinlikle olması gereken komik  ve ilginç bir karakter olan tek gözlü gelincik Buck bunlardan biri. Film sonuna dek çok keyifli ve güzel esprilerle gülmekten kırdı geçirdi hepimizi.

Daha önce okulda seyrettiği 3 boyutlu bir filmin onu daha çok etkilediğini belirtmek isteyen Kadir Mert; okuldaki film daha da 3 boyutluydu diyerek bizi epey güldürdü.

Buz Devri 3 bizce serinin en güzeliydi. Bütün çocuklarla birlikte anne ve babalarının da seyretmesini tavsiye ediyoruz

9 thoughts on “BUZ DEVRİ 3- Dinazorların Şafağı

 1. şimdi biz de gidip gitmemeye kararsızdık
  ama yazından sonra sıkılmayacağımızı düşündüm
  ailece gitmeye karra verdik
  teşekkürler

  iyi pazarlar

  Mavianne hiç düşünmeyin gidin. laf aramızda babamız bile çok beğendi;)

 2. kar görüntülrti ne kadr vardı bilmiyorum ama billboardlarda görünce serinlemek için gitmeli diye düşünmüştüm 😛

  Kar görüntüleri de vardı sevgili GeCe, diğer görüntüler de muhteşemdi

 3. Geçmiş olsun! buz devri çok güzel gerçekten,tabi 3. görmedim daha,görmek lazım.Bayılıyorum animasyon filmlere!
  Sevgiler.

  Çok teşekkür ederim, buz devri 3ü mutlaka görmelisiniz animasyon filmleri seviyorsanız, serinin en güzeli olmuş bize göre

 4. BEN BUZ DEVRİ SERİLERİ ÇOK SEVİYORUM .İLK İKSİNİ OKULDA ÖĞRENCİLERİMİDE İZLETMİŞTİM BAYILMIŞLARDI. 3.SERİYİ DÜN EŞİMLE BİRLİKTE İZLEDİK SÜPERDİ ,BAYILDIM ..
  SİD SÜPERDİ YAVRULARIM DEMESİ:)
  SCRAT VE AŞKI PEK BİR RENK KATMIŞTI SERİYE.
  YANİ İZLEMEYE DEĞER 🙂

  Senin de bizim gibi filmi çok beğendiğine sevindik, Sid in “Hanım, hanım onlar benim yavrularım” diye kafa tutuşunu ve yavrularına koyduğu isimleri konuşup hala gülüyoruz

 5. ÇOK İSTİYORUM İZLEMEK…

  eminim çok beğeneceksin

 6. Ben de gittim bayıldım görsellere hele kız olanın kirpikleri süzmesine bittim. Birde buzlardan yapılma çocuk parkı süperdi.

  Değil mi ya bir daha gitsem giderim ben de:))

 7. Sadece çocuklar için değil büyükler içinde çok eğlenceli bir animasyon çok sevdik kızımla bir daha gitmeyi düşünüyoruz.

  –Hoşgeldiniz, yorumunuzu görmek güzel. Fulya’lardan sonra İrem de babasıyla gitti ve çok beğendiler, şimdi cdsinin peşine düştü. Ada’yı öpün bizim için.

 8. Bende en kısa zamanda gitmek istiyorum. Alper kadar bende hastayım bu filme inan 🙂

  Alev’ciğim filmi sevmemeye imkan yok, çocuklardan hevesliydim ben de inan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir