Boncuklu Yeni Yıl Süsleri, Kokinalar ve Örümcek

Yeni yıl öncesi  son cumartesiyi evde geçirdik.  Yağmurlu havanın keyfi en iyi evde çıkıyor:) Hafta içi yeni yıl alışverişinı tamamlamış olmamız ne kadar iyi olmuş. Yılbaşı gecesi  kızkardeşimle birlikte evde kutlayacağız. Çocukları  sevindirmek için minik hediyelerimiz hazır.

2012 benim için;  yeni ev, taşınmak, çoook çalışmak, İrem’ in buz pateni ve piyano kursu, başucumda yığılan kitaplar, eşimin şehirdışında yeni görevi ,  minik oğlumun kreşe başlaması ama en önemlisi sağlıklı  ve güzel bir yıldı. 2012 in hemen öncesinde  ev taşıması sebebiyle oldukça yoğun başlamıştı yeni yılımız ve inanın tüm sene  çok yoğun geçti. 2013’ün biraz daha sakin keyfini çıkarmak istiyorum.

Boncuklarla yaptığımız yeni yıl süsleri bunlar.  Rengarenk olan İrem’in eseri, diğerini ben yaptım. Kalp ve çiçek şeklinin kalıcı olması için boncukları telden geçirerek oluşturduk.

boncuklayysus

 

 

boncuklayysus1 boncuklayysus2 boncuklayysus3

Yağmurlu günde boncuklu yeni yıl süslerinin fotoğrafını dışarda kokinalarla çekmek istedim.   Geçen yıl karın yoğun olarak yağdığı günlerde bu kokinalar kuşların yemeği olduğunu bizzat görmüştüm.  Koparmaya kıyamadım onları bu yüzden,  yeni yılın müjdecisi bu çok sevdiğim çiçeklerin zorlu kışta kuşlara besin olduğunu biliyorum artık.  Fotoğraf çekerken ise kokinaların üzerinde bir sürpriz bekliyordu bizi; bir örümcek ağı.   Yağmur damlaları ile çok güzel bir görüntü oluşturmuştu.

kokina2 orumcek3 orumcek4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir