Birlikte Dört Kalp

Boyama kitaplarıyla hiç işimiz olmadı bizim, çıkartmalı olanları yalvar yakar alınıp,  çıkartmalarını yapıştırdıktan sonra  kenara atıldı hep. Çünkü İrem, kendisi çizip boyamaktan mutlu oluyor, değişik boyalar kullanacak,  bir şeye bakıp çizmeye çalışacak, makasla kesip  şekil verecek. Okuldan eve döndüğünde ilk yaptığımız şeylerden birisi birlikte getirdiği bir dolu  faaliyeti  tek tek  incelemek oluyor.   Güzel olanlarını hep saklamak için ayrı dosyalıyorum .

Önceki gün   kağıdı keserek elde ettiği kalpli kartla gelince, eşim ve ben  çok beğendik. Hemen ‘öğretmen mi yaptırdı’ diye sorduk, hayır tamamen   kendisi yapmış 🙂  Gurur duyduk  yaptığı bu kalpli kağıttan. “Dördümüzün birlikte atan kalbi, ne güzel!” diye hikayeler uydurduk. Çocuklarla   hayatta mutlu olacak o kadar çok küçük şeyler var ki…

Öğretmeni  İrem’in resimle kendisini çok güzel ifade edebildiğini, sınıftaki arkadaşlarından bu konuda ilerde olduğunu ve mutlaka hayatında  resmin hep  devam etmesi gerekliliğini vurguluyor her konuştuğumuzda. Dahası  sınıfta her isteyene de resim çiziyormuş.

Alttakiler son beğendiklerimden bir karma.  Benim favorim, yıldıza kızan kalp oldu.  Annesini kat kat geçen hayvan bilgisi de eklenince bizimkinin  çizdiği hiçbir balıklar da  normal değil, aybalığı çiziyor (kahverengi olan  balık)  mesela. Diğer balıkların isimlerini sorup öğrenince ekleyeyim.  Hayvansever çocuklarınız için daha önce   bahsettiğimiz Ara-Bul Çocuk Kitaplarının çok eğlenceli ve öğretici olduğunu olduğunu belirtelim.

11 thoughts on “Birlikte Dört Kalp

 1. çok özlüyorum bu faaliyetleri..
  okadar çok yıllar olduki yapmayalı.
  malum karadutlar 20 li yaşların ortalarına geldi !!!!
  🙁

 2. Maşaallah irem’e. Küçük olmasına rağmen çok müthiş çalışmalar.Başarıları daim olsun inşaallah.Bütün irem’ler böyle yetenekli mi sevgili Özlem.Okurken kendi kızımı da anlatmışsınız gibi hissettim.Benim kızımında öğretmenleri resmin hep hayatında olması gerektiğini söylüyorlar.irem’e de sınıfta arkadaşları kendi defterlerine kızlar çizdiriyorlarmış.ben okula gittiğimde hepsi defterlerini kaptığı gibi teyze bak bu resmi bize irem çizdi diye de bana da gösteriyorlar…:))

 3. Mehtap’cım, çok teşekkürler. Demek bizim İrem’ler çok benziyorlar birbirlerine, sınıfta resim isteyen kimseyi reddetmiyormuş, öğretmeninin dediğine inşallah hep başarılı mutlu olurlar çocuklarımız.

  NuNu, şimdi onların farklı güzel mutlulukları vardır, bizlerde hayırlısıyla o günleri görmeyi bekliyoruz.

 4. Maşallah çok şeker şeyler yapmış kalpli olanı bende çok beğendim… geçen akşamda benim oğlumda a4 kağıdının ortalarını kesmiş şekiller yapmış sonra pastelle boyamış bizde çok beğendik sabah baktım odasının kapısına asmış… bende oğlumun yaptığı faaliyetleri iki katlı bir rafımız var alt kısmı metal oraya kurdele bağladım minik mandallarla oraya asıyoruz (yani ipe çamaşır asar gibi) yeni bişey yaptığında eskileri alıp yenisini asıyoruz buda onun yaptığı şeylerin bizim için ne kadar değerli olduğunu anlatmış oluyor sanırım… Raf altına kurdele bağlama olayını kızımın odasınada uyguladım onunda doğduğu günden bugüne kadar bir kaç resmini yine minik mandallarla astım ama şimdi kaldırdım miniş eller resimleri çekeleştirince mecbur kaldım büyünce tekrar deniycem bu fikir çok güzel oluyor neyse çok uzattım minik İremi öpüyorum..(rafların fotolarınıda çekmiştim bi ara eklerim belki) :)Sevgiler:)

 5. Örgüeli, bizim de duvarda asılı öyle bir ipimiz var minik mandallarla faaliyetlerini astığımız, bizim için ne kadar değerli olduklarını bilsinler her zaman .
  Öp miniklerini bizim için sen de, Sevgiler

 6. bence kesimnlikle çok yetenekli.gerçekten kızan kalp harika .
  alttaki kardan adamlara da bittim bu arada….
  sevgilerle minik elleri öpüyorum…

 7. Ne güzel bir siteniz varmış. Yeni keşvettim. Benim kızım da çocuk gelişimi okuduğu için evimizde bol bol projeler var. Kuklalar, oyuncaklar,resimler.Ben de 17 yaşında olmasına rağmen yaptığı şeyleri sıkı sıkı saklıyorum:)))Gerçekten belli ki irem pek marifetli. Bu yaşta böyle resimler çizdiğine göre ilerde düşünemiyorum doğrusu. Sevgiler

 8. Smilena, çok teşekkürler. Kızan kalp büyük yıldızın yanında, çocukların gözlerinde kızan hep büyükler galiba. 🙁

  Enerjim, Çok teşekkürler

  Liza, Hoşgeldin, kızın çok güzel bir bölümde okuyor, keyfini çıkarsın doya doya, bol başarılar diliyoruz O’na

 9. Özlemcim,yaratıcılıklarını desteklediğiniz bu şahane çocuklar var ya,ilerde ne güzel yerlere gelecekler kimbilir.Ne mutlu size ki , bilinçli ebeveynlersiniz…

  Şubatta Muğla’da olacağım bir aksilik çıkmazsa,22 aylık yeğenimle güzel şeyler yapmak için siteni hep tıklıyor olacağım.Çünkü dün hepsini hatmettim 🙂 Faaliyet hala olacağım sayenizde…

  Teşekkürler ikinize de…

 10. Delfina’cım, yorumunla bizi öyle mutlu ettin ki, çok çok teşekkür ediyoruz .
  Faaliyet hala dan bol fotoğraflar bekliyor olacağız biz de 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir