ANAHTARLARIMI TAŞIR MISIN BEBEK?

Fimodan yaptığımız bu sevimli bebekleri ister siz de bizim gibi anahtarlık olarak kullanın, ister çantanıza asın. Kullanımını sizin yaratıcılığınıza bırakıp nasıl yaptığımızı anlatalım.

Sevimli bebekleri yapmak için öncelikle kablo teliyle bir iskelet oluşturduk ve tüm iskeleti fimo ile kapladık. Kafası için küçük bir top şeklinde yaptığımız fimoyu ekledik. Elbiseler için “Fimo Çerçeve” yazımızda çerçeveler için yaptığımız desenlerin artanlarını kullandık.. Fimonun en iyi yanı bu; pişirmediğin ve düzgün sakladığın sürece hiçbir şey olmuyor. Tabii aynı özellik fimo üzerinde kalan el izleri kaldığı zaman kötü olabiliyor.

Gövdesini tamamladığımız bebeğimizin el, göz, burun, ağız ve saçlarını da yaptık. Ayakkabı ve kemer aksesuraları ile ile tamamladık. iskelet için kullandığımız ve dışarda bıraktığımı telin ucundan anahtarlık için halka geçirdik. Ve anahtarımızı yerleştirdik.

Yeşiller içindeki süpermenimizi de, kız bebeğimizle aynı yöntemle yaptık. Ve birlikte fotoğrafladık.

Yukarda da söylediğim gibi kalan el veya diğer izler mümkün değil düzelmiyor. İlerleyen zamanlarda iz bırakmama konusunda biraz daha uzmanlaşmamız gerek.

İlk yaptığımız fimo anahtarlık için “Fimoyla tanışma” yazımıza bakabilirsiniz.

1 thought on “ANAHTARLARIMI TAŞIR MISIN BEBEK?

  1. ya süper ben de çantama aksesuar arıyodum daha fazla eşya yayınlarsanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir