Aman da İnanılmaz Spiderman

Antalya kazan biz kepçe gezmeye devam. .Bugün ki programımız Kayseri’de yarım kalan bir işi tamamlamaktı. İş dediğim Spiderman filmini izlemek, e tabi ondan önemli iş mi olur. Kayseri’deyken çocuklar için rezervasyon yaptırıp ben de onlar film izlerken arkadaşımla bir yerde oturur yemek yer, rahat rahat sohbet ederim diye düşünmüştüm. Sinema gişesinde aklıllı işaretlerin 13+ ve 15A olduğunu gördük ve çocukların içeriye bensiz alınamayacağını öğrenip sukutu hayale uğradık. Akıllı işaretlere göre 13 yaş öncesi filme giremiyor, 15 yaşın altı da aile ile birlikte izleyebiliyordu , hadi bakalım. Arkadaşımla ben yine buluştuk buluşmasına da yan masaya da benim çocukları oturttuk. Onlar da suratlar beş karış yan masadan da olsa bize eşlik etmek zorunda kaldılar. Neyse sadete geleyim artık. O gün uygun bir zamanda filmi beraber izleriz diye söz verdim. Bugün de yarım kalan işimiz tamamladık ve serinin izlenmemiş kalan tek filmini de izledik.

Gittiğimiz sinema Deepo alışveriş merkezindeydi. Fİlm 3D olduğu için girişte üç boyutlu gözlük dağıtıldı. Gözlük kirası dahil sinema ücreti neredeyse Kayseri’de verdiğimiz paranın yarısı kadardı. Verdiğim miktara inanamayıp ısrarla gözlük ne kadar gibi sorular sorsam da sonunda ucuz olduğu için mutlu olduk. O yüzden çocuklarla bir başka filme daha girmeye sözleştik. Filmin yarısında gördük ki mısır fiyatları da Kayseri’ye göre oldukça makul.

Spiderman 3 den sonra konu daha ne kadar ileri gidebilir diye düşünmüştüm. Bu filmle gördük ki spiderman serisi sil baştan yeniden başlıyor. Film spiderman in ilk filminin yeni versiyonuydu. Çocuklar soluksuz izlediler. Ben de görsel efektleri ve yeni Peter Parker’i ozellikle de kız arkadaşını daha başarılı buldum. Serinin devamı gelecek belli, ama çocuklar için yapılmış bir filme 13+ gibi sınır konulması çok saçma olmamış mı??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir