100 Şeker Kafalı Gülen Yüz

Çocukların okulunda (ana okulu ve ilkokul kısmında) 100. gün etkinlikleri yapılıyor.  Özellikle anaokulu ve 1. sınıflar  okulun ilk 100  gününü  sayarak yakından takip ediyorlar. Sonra parti zamanı 🙂 Geçtiğimiz yıllarda İrem ve Kerem birlikte kutladığımız da oldu, genellikle tişört boyadık …  2013 de  100. gün etkinliği için  kızımın yaptığı 100. gün bilekliğini  başlığın üzerindeki linke tıkladığınızda görebilirsiniz. Bu yıl  çok önceden haber vermelerini fırsat bilip  tişörtten farklı bir etkinlik yapalım dedik. Ve ortaya 100 şeker kafalı gülen yüzlü adam  çıktı.

sekerkafa1

Şeker kafa adam için ihtiyacımız olanlar, kağıt tabak, sünger ( çiçekçilerin kullandığı strafor), kalem ve tabi ki 100 adet  lolipop.. Kağıt tabağa gülen yüzü çizip , strafora da şekerleri sapladık. Kağıt tabağı Straforun ön yüzüne yapıştırdık. Şekerler yerleştirildikten sonra epey ağır olunda arkasına düz durması için küçük bir kutu ile destekledik.

Rocco şeker kafa adam oldu bizimki, okulda etkinlik gününden sonra çoğu şeker eve geri geldi.   Ev  Rocco lolipop kaynıyor bu aralar..

sekerkafa4 sekerkafa2 sekerkafa3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir