SIR-RHONDA BYRNE

Son günlerin meşhur kitabını bitirdim sonunda. Kitabı beğenenler ve uygulamaya çalışanlar grubundayım ben.

Evrendeki düşünceye bağlı güçlü çekim gücünün varlığı üzerine kurulu bir kitap. Bu çekim gücünü olumlu düşüncelerle doldurup ve olumlu gelişmeler elde etmenin ya da olumsuz düşüncelerle doldurup, olumsuz gelişmeler elde etmenin kişinin kendi elinde olduğu anlatılıyor.

Bu bilmediğimiz bir bilgi değil. Daha önce okuduğum “%100 Düşünce Gücü-Jack Ensign Addington” ve “Alaeddin Faktoru- Jack Canfield & Mark Viktor Hansen” kitapları da olumlu düşünce ve belirlenmiş hedefler üzerine kuruluydu. ( Bu arada bu yazıyı hazırlarken kütüphanemden Alaeddin Faktoru kitabını çıkardığımda Jack Canfield’in da SIR’in içindeki yazarlardan olduğunu farkettim) Ayrıca aldığımız kişisel gelişim eğitimlerinde kendimiz için hedefler belirlemek ve hedeflerimizin üzerine gitmek öğretildi bize. Sevgili Aysim Altay iletişim becerileri eğitiminde bize küçük guzel kartlar dağıtmıştı hedeflerimizi yazmamız için, hala saklarım yazıp gerçekleşen hedeflerimi. O zaman yazdığım hedeflerimden biriside yazı yazmaktı, şimdi canım arkadaşımla birlikte blogumuzu oluşturuyoruz.

SIR’ın farklarına gelince; uslup çok akıcı, birden fazla kişinin anlatımları kitabı renklendirmiş. Ve bunların yanında bence en önemli fark olumlu düşünce kadar olumsuz düşünce üzerinde de durması. “Aaa ben olumlu düşünürüm zaten”le olmuyormuş, olumsuz düşüncelere takılmak da olumsuz gelişmelere sebep veriyormuş. Ve hayallerimizin detaylarına takılmak (nasıl olacak soruları) da bu istekten duyulan şüphe anlamına gelmesi sebebiyle olumsuz gelişmelere sebep olabiliyormuş. Bölüm sonlarındaki özet bölümlerini de “tekrar yapmak” açısından faydalı buldum. Gelişim kitaplarından sonraki esas sorun uygulama(ma) ve devamında gelen unutmalardır, yeni gelişim kitaplarının çekiciliğinin altındaki sebep de kısmen bu olsa gerek, yeni okunan eski okunanları hatırlatarak bilgileri hayata aktarmaya daha fazla yardımcı oluyor.

Sevdiğim bazı kısımlardan alıntılar var aşağıda. Henüz okumamış olanlar karar size ait. Okumuş olanların da benim düşüncelerime katılıp katılmadıklarını bilmek isterim.

“””””””””

Israrla düşünerek çağırmadığınız hiçbir şey yaşantınıza giremez.

Sevgi, yayabileceğiniz en yüksek frekansa sahiptir.

Dileğinizin nasıl gerçekleşeceği, Evren’in onu size nasıl getireceği sizin sorununuz ya da meseleniz değildir. Evren’in bunu sizin için yapmasına izin verin.

Alaeddin’in lambası hikayesini düşünün. Alaeddin lambayı alır ovalar ve “Cin” lambanın içinden çıkar. Cin sürekşi aynı şeyi söyler:”Dileğin benim için emirdir.”

…Yüzeye bakan insanlar; “bu safsata işe yaramıyor” diyorlar. Neden biliyor musunuz? Çünkü Evren;”Dileğin benim için emirdir” diyerek ortadan kayboluyor.

Kendinizi sevmediğiniz takdirde mutlu olmanız imkansızdır.

Evren’in sorularınızı tüm hayatınız boyunca yanıtladığı doğru, ama siz cevapları ancak farkında olduğunuz zaman alırsınız.

Sizi mutlu eden her şey, size daima biraz daha mutluluk getirecektir.

“Sır” sizin içinizde. İçinizdeki Bu gücü ne kadar çok kullanırsanız, onu o kadar çok kendinize çekeceksiniz.