ÖRGÜ KARDAN ADAM

Sıcak evlerimizden karı izlemek, kalın giyinmiş çocukların kardan adam yapması, karda yuvarlanması ne kadar keyifli görünse de  büyük çoğunluğumuza göre de eziyet kar.  Haftanın ilk gününde niye bu kadar karamsar bir giriş oldu bilemiyorum. Sanırım, ne kadar   izlediğimiz haberlerden sonra “herşey iyi olacak” diye kendimizi teselli etsek de , bir yerde patlıyor.   Neyse pazartesiye umutla başlayalım,  yeterli karı bulamadığımızdan gerçek kardan adam yerine örgüden kardan adamımızı yaptık.  İlerleyen günlerde inşallah gerçeğini de yaparız.

Baş kısmından başlayıp devamında gövdeye devam ederek tek parça olarak kardan adamı ördük.   Diğer örgü oyuncaklarımızda olduğu gibi merserize ip  ile sık iğne şeklinde ördük.  Bere ve atkısını ayrıca örüp üzerine diktik.  Düğmelerle süsledik tombik kardan adamımızı. Son olarak da burun, göz ve ağız yaparak tamamladık. Kardan adamımız yaklaşık olarak 11cm boyunda.

Geçen yıl  benzer kardam adam oyuncağını keçeden yapmıştık, bir de kağıt hamurundan kardan adam ile kart yapmıştık.  Kısacası  seviyoruz kardan adamları.

Hepinize iyi haftalar diliyoruz.