KARDAN ADAM

kardan adamlı yılbaşı kartı

Hafta sonu yağması beklenen kar ile gerçek “kardan adam” yapmak niyetimiz. Ama soğuk havada dışarı çıkamayan veya kardan adam yapmak için yeterince kar bulamayanlar için evde çocuklarla yaptığımız kardan adamımızı paylaşalım sizlerle.

Ama öncesinde, geçen hafta evimizin bahçesinde yaptığımız kardan adamımızla selamlayalım sizi. Bu sene Kayseri kardan bol miktarda nasibini aldı, çok şükür. Tüm Türkiye’ye bol yağış diliyoruz. Haberlerde verilen son raporlara göre yağış geçtiğimiz %30 civarında azalmış. Güney ve Ege bölgesindeki azalma ise % 50 civarlarında. Küresel ısınma gerçeğiyle yaşarken yapabileceğimiz basit şeyleri tekrar tekrar hatırlamakta fayda var.

kardan adam

Kardan Adamlı kartı nasıl yaptığımıza gelelim.

Gerekli Malzemeler;

Renkli Karton ( mağazalardan aldığımız karton torbaları kullanıyoruz bir süredir, renkleri uygun olduğu ve kıyabildiklerimizi tabi)

Pamuk

Makas

Yapıştırıcı

yılbaşı kartı yapılışı

Kardan Adamımızı kağıt hamurundan yapıp boyamıştık. Fakat kağıt hamuru yerine pekala mukavva veya kalın karton kullanılabilir.

kağıt hamurundan kardan adam

Zemin için kullandığımız kartondan yarım bir pencere açarak , bu pencere ile sandalye gibi kardan adamın yaslanacağı bir dayanak oluşturduk ve kardan adamı yapıştırdık.

Yerlere büyük parça pamukları yaydık. Küçük pamuk parçaları ile gökyüzünden yağan karlar oluşturduk. Simli kalemler ile çocuklar yıldızlar yaptılar. Kartın arkasına dik durması için yine kartondan dayanak yaparak tamamladık kartımızı.

Çocuklarla geçirdiğimiz keyifli vakitler kaldı bize.

kardan adamlı yılbaşı kartı