Minişler En Sevdiğim Minişler

Bir kaç yıldır kızımın en sevdiği oyuncaklar, Minişler’den epey bir koleksiyonumuz oluştu. Çoğunu aldık, bazılarını hediye soran yakınlarımıza sipariş etti. Hala da devam ediyoruz, bitecek gibi değil ki sürekli sevimli minicik hayvanlar ekleniyor seriye. Bizim kız  ne zaman bıkıp bırakacak bilmiyoruz.   Bugün biraz Minişler, Littlest Pet Shop’da kurduğu ve birlikte oynadığımız oyunlardan bahsetmek istedim.

Miniş oyuncaklarını legolar, tahta bloglar, yine  minik  başka  oyuncaklarla zenginleştirip kuruyoruz şehrimizi. Bazen saatlerce  sürebiliyor şehrin kurulması, öyle olunca da bir kaç gün hiç bozulmasın istiyor.  Kerem faktöründen dolayı,  toplamak zorunda olmaya da kızıyor doğal olarak.

Şehri kurarken kafasında bir senaryo oluyor zaten sonra bana anlatıyor kafasındakileri başlıyoruz konuşturmaya.  O’nun kafasındakilerin dışında bir şey söylediğimde düzeltiyor fısıldayarak “şşt anne, öyle değil, …. diyecekti!” diye. Oyun O’nun değil mi ben figuran anne ne derse yapıyorum 🙂

Bu fotoğraftaki meşhur Joe’muz, Neşeli Dalgalar filmi oyuncaklarından. Tüm oyunlarımızda başrol O’nundur, O aslında tavuk Joe olsada bizim kızın erkek oyuncak sevmesinden dolayı horozdur 🙂 Joe yu kimse üzemez, keyfine kimse karışamaz.

Minişler kız çocuklarının ilgisini daha çok çekiyorlar.  Var mı aramızda Miniş hayranı  çocuk anneleri,  Onlar nasıl oyunuyorlar?

Oyun arkadaşlarımız Minişler ve diğer hayvancıklarımız için bir ev de biz yaptık birlikte, yarını bekleyin.