KEDİLİ ETAMİN DEFTER

“Anne, o kediyle defter kaplayamazsın , o benim oyuncağım olacak ” diye tutturdu. Pek de haksız değil hani, etamini işlerken o kadar çok ilgilendi ki… İplerimi getirdi, makasla kesti, arada ” anne super olmuş valla” diyerek bana hız verdi. Aynısını yapma sözü vererek kaptım kediyi, ve sözüm söz diyerek yapmaya başladım bile, başka bir kedi motifi seçti oyuncağı için.

Bu kedi motifi Etamin Kitap Ayracı’ ndaki kadar zor değildi, ve kısa sürede bitti. Etamin kedimiz ile şık bir defter yaptık, boyutları da tam çanta içinde taşımak için uygun.

Yapılışına gelince;

Etamin üzerine dile seçtiğimiz kedi motifini işlemekle başladık. Sevimli bir kedicikti bizimki, elinde kalbiyle sevgisini dağıtmak için bekliyor sanki.

Motif tamamlandıktan sonra kullanacağımız defteri sünger ile kapladık. Süngerin amacı, kumaşla kapladığımız zaman düzgün durmasını sağlamak. Ayrıca evde bulunan bir defteri kullandık ve tesadüf deri kaplıydı, yoksa gereksiz.

Etamini defterin ön yüz boyutlarına göre kestik. Kullandığımız etamin panolar için satılan DMC ‘nin kumaşı.

Uygun renkteki keten kumaşın üzerine etamini kenarlarından nakış ipiyle birleştirdik, bu işlemi yaparken gergin olması için kasnak kullandık ve etamini toplu iğne ile tutturduk.

Defteri bu kumaş ile kapladık. Normal defter kaplamaktan daha zor kumaşla kaplamak, bayağı gergin tutmak gerekiyor. En iyisi bir yardımcıyla yapmak.

Süslü defterleri sevenler ve bolca not alanlar için çok güzel bir hediye olabilir bu defter.

Bizim aklımızdan geçen, doğumgünü en yakın olan dostumuza hediye etmek.

Daha önce kapladığımız deftere bakmak isterseniz;

Albüm ve Defter