KAYSERİ TATİLİMİZ

Gezme denince bavulları hazırlayıp hızlı bir şekilde kapının önünde hazır olan ben, eşim haftasonuyla birleştirdiği 19 mayıs tatilinde, Kayseri’ye gidelim diye önerince tereddüt ettim.  Bebeğin 40 ı yeni çıkmıştı ve açıkcası gözümde büyüdü yol ve en yakınımızda olsa başka evde bebeğin düzenini sağlamak.     Başta Fulya olmak üzere dostlarla buluşmalar hayal edilince çok kısa sürdü bu tereddütüm. İyi ki de gitmişiz, biz çok özlemişiz Kayseri’yi. Kerem Bey de ilk uzun yolculuğunu yapmış oldu böylece.

Şimdi kimseyi kırmamak için örnek vermek istemiyorum ama  şehircilik  anlamında bir çok kişinin gidip görmesi gereken, coğrafi avantajlarını kullanarak kurulmuş çok planlı bir şehir Kayseri.

Erciyes  muhteşem güzelliği ile selamladı bizi şehrin girişinde.

Tüm dostlarımızı akrabalarımızı görmeye çalışsak da yetmiyor tabi bu 2-3 günlük tatiller. Hele bir de bebek olunca,  herşeyini O’na göre ayarlıyorsun.  Biz oğlumuzu rahat ettirdik mi yollarda bilmem ama  O bizim tahmin ettiğimizden daha uyumluydu.  İrem’ciğim   en sevdiği parkta doya doya oynadı. Kuzenleri ve arkadaşlarıyla acaip mutluydu. Mutluluğu gevezeliğe dönüştü, ettiği laflarla hepimizi şaşırttı. Eşimin teyzesini ziyaretimizde, ikram edilen çilek ve dondurmayı görünce “- Bir  misafire (evsahibine demek istiyor)  yakışır ikram, çok güzel.” deyince kulaklarımıza inanamadık.

Ve Çocuklaçocuk bir araya geldik. Ailemizin yeni üyesi Fulya teyzesi ile tanıştı. Çok özlemişim arkadaşımı. Yüzyüze sohbetin tadı msn ve telefonda olmuyor tabi. Konuşulacak çok şey olunca da yetmiyor zaman, Fulya’cığımla geçirdiğimiz vakit de hiç hem de hiç yetmedi.  Büyük buluşmamızın fotoğrafını çekmek ise gitmek için hazırlandığımızda aklımıza geldi. Kadir Mert rahatsızlığından dolayı uyuduğundan ekibimiz eksik kaldı gerçi. Bir daha ki sefere daha uzun bir buluşma hayal ediyoruz.