İlkler- Dikiş

Kızım  dikiş – nakış öğrensin diye bir amacım yok aslında.  Diğer yandan bizim dönemimizdeki gibi, okuyan çocuklar ve el işi yapan çocuklar gibi bir ayrım olduğuna da inanmıyoruz artık. Onlara öğretebildiğimiz veya aktarabildiğimiz  her becerinin yaratıcılıklarına olumlu faydası olduğunu düşünüyoruz, ikimiz de.

İrem, gördükçe dikiş dikmek  istiyordu, ee o zaman alsın eline iğne ipliği  değil mi? İlk dikiş macerasını  annesi fotoğraflasın.  Çocuklarınızın dikiş dikmek gibi bir hevesi olursa,  en kolayı keçe ile başlamak , aklınızda olsun.

Diktikten sonra şimdi hatırlamıyorum ama öyle bir soru sordu ki; dikiş nedir, örgü nedir kelime anlamlarını   düşünüp durdum, sürekli  bir şeyler öğretiyorlar bize. İplikleri örüyorsun, kumaşı dikiyorsun dedim sonra. Şimdi sırada örgü var, geçen yazdan beri  öğrenmeyi isteyip durduğu…

Bu diktiği ne mi oldu, çok şirin bir oyuncak oldu, azıcık sabredin.

NOT: Biz ÇocuklaÇocuk’ta çocuklarımızın ilklerini paylaşmaktan onlara birer anı bırakmaktan mutluluk duyuyoruz. Çocuklarınız için minik notlardan oluşan bir anı defteri  için  bir diğer tavsiyemiz ise Nurturia’da çocuklarınız için oluşturacağınız sayfalar. Nurturia – Çocuklu Ailelerin   Paylaşım Sitesini bilmeyen kalmadı değil mi?