FİMO KAPLANMIŞ KUMBARA

Bayağı uzun zaman olmuş fimoyu elimize almayalı. Kolay değil tabi fimo ile harikalar yaratan sevgili Gamze ve Arzu Musa’nın yaptıklarını görünce başına cesaretsiz olarak geçiyorsun ister istemez. Yine de polimer kille uğraşmak o kadar zevkli ki bu hobimizi bırakmamız pek mümkün görünmüyor.

Bu küçük teneke kutu lokum kutusuydu. İçimizde lokum tarifi bilen var mı? Biz Lokumu gider alır ve afiyetle yeriz sadece. Ama elin adamı yapmaya kalkıyor, geçen yıl yabancı bloglarda Güllü Türk Lokumu tarifine rastlamış ve bize entresan gelen olayı bu yazımızda bahsetmiştik.

kumbara

Artık nasıl yapıldığına gelelim kutunun;

Lokum kutusunun üzerini kaplamak için aşağıdaki fimo desenlerini oluşturdum.

Sonrasında her iki deseni dilimleyim kullanarak kutuyu aşağıdaki son hali gibi fimo ile kapladım. küçük merdana ve ebeşuarlar yardımcı oldu desenlerin birbirine kaynaşmasına çalışırken. Son aşamada fırında 130 C de yarım saat kadar pişirdim.

kumbara

Kutuyu bozuk para kutusu olarak kullanıyordum, bir nevi kumbara, bozukluklardan birikimler yapmak mümkün değil ama evde toplu bir yerde olması iyi oluyor. Yenilenmiş haliyle aynı amaçla kullanmaya devam edeceğim.

kumbara