FAALİYET YIRTICI ANNE

“Sen benim annem değilsin sen faaliyet yırtıcısın”

“Ben bu faaliyetleri sen at diye mi getiriyorum eve?”

Çocuğumla birlikte  ne faaliyet yapabiliriz diye kafa yoran, okulda ve evde yaptığı faaliyetlerin çoğunu seçip dosyalayan bir anne de bu sözlere maruz kalabiliyormuş demek ki.

Hepsini dosyalamak imkansız olduğundan karalama diye düşündüğüm  boyamaları, odasındaki yığın hafiflesin diye atıyorum. Bizim hanımefendi, bir kaç defa kağıt çöpünde kendi faaliyetlerini görünce çok kızdı ve tepkisini yukardaki sözlerle belirtti. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim karşısında. ilk kez böyle bir söz duyduğum için de  üzüldüm. Bir şey öğrendim ki, çocukların hiç ama hiç bir faaliyetini görebilecekleri zamanlarda ortadan kaldırmamak gerekiyor.

Temizlik kısmını onların görmediği zamana bırakıp bol  boyama ve faaliyet yapmaya devam ediyoruz. Bu  boyama da  son yaptığımız faaliyet. Fikir Blissfully Domestics ‘ten, Biz The Crafty Crow‘dan öğrendik.

Aynı şekilde harf yaptık fakat çok çeşitli desenlerde  boyanabilir elbette.   A ve i harflerini bir kağıda çizip boyayacağımız kağıdın üzerine bantla daha sonradan çıkabilecek şekilde yapıştırdık. Benim yardımım buraya kadardı. Sonrasında parmak boyası ve  ikinci “İ” harfinde sulu boya kullanarak boyadı. Ve  harf kağıtlarını çıkardık. ” A” yı babasının baş harfi olduğu için, “İ” yi ise kendi ve apartmandaki sevdiği arkadaşının harfi olduğu için belirledi. Akşam eve gelen babamıza hediye oldu harfli boyaması.