DERİ AMERİKAN SERVİSLERİ

Deri kaplama eşyalar gündemde yerini koruyor, bu yüzden fiyatlar hala çok yüksek. Biz de bu tarz ürünleri dışarıdan çok para vererek satın almak yerine evde kendinizin de yapabileceğinizi göstermek amacıyla bir kaç çalışma yapmıştık; bunlardan en çok beğenilenler deri tepsiler ve şamdanlar olmuştu. Deriyle yaptığımız son çalışma ise amerikan servisleri. Bu kez renkli kullandık, yeşil deriyi tercih ettik. Deri kullanarak yaptığımız çalışmalarımız bu amerikan servislerinden sonra da devam edecek.

Döşemecilerden aldığımız deriler terzi makasıyla kolay kesilebiliyor. Derinin eni genelde 1.20 m, fiyatı  ise metre başına 8 TL ile 11 TL arasında değişiyor.

Amerikan servislerimizi yapmaya önce derinin tersinden 30 cm * 40 cm bir dikdörtgen çizerek başladık. Çizdiğimiz parçaları terzi makasıyla kestik, her bir servis için alt ve üstüne gelecek şekilde iki adet dikdörtgen hazırladık. İki parçayı pattex yapıştırıcı ile yapıştırıp dikiş makinasında kenarından dikiş geçtik. Dikmek için  bu kez döşemecilerin kullandığı kalın iplerden kulllanmayı terccih ettik. Daha önceki çalışmalarımız da normal dikiş ipi kullanmıştık.

Amerikan servislerini kare bir mutfak masasında kullanmak üzere dört tane hazırladık.