BİR ROBOT DAHA

İki çocuğun olur da birine bir şey yapıp diğerine yapmazsan ne olur? Tabi ki kıyamet kopar. Kadir Mert’e polardan robot diktikten sonra, şiddetli baskılara dayanamayıp işimi gücümü bıraktım Oğuz Kaan’ın robotunu yetiştirmeye adadım kedimi. Kadir Mert robotunun tasarımını kendi çizmiş ve renklerini belirlemişti. Oğuz Kaan’ın robotu ise Kadir Mert’İnkine göre şekillendi daha çok. Onunkinden büyük, O’nunkinden iri, O’nunkinin sarı kırmızısı. Bir de kafasında iki anten yerine ucunda top olan tek bir anten olacak. Önüne de düğmeler konacak.

Oyuncak robotlarını çok sevdiler bizimkiler, ikisi de robotlarıyla yatıp robotlarıyla kalkıyorlar, robotlarıyla oynuyorlar; oyunlarımızsa genellikle robot savaşları, robotlar nasıl takla atarlar, robotlar ne kadar yüksekten uçabilir, robotlarla savunma teknikleri vb. oyunlar malumunuz…

İkinci robotu dikmek ilkine göre daha kolay oldu sadece iki renkten oluştuğu için. Başındaki anten için pipo temizleme çubuğu kullandım ucundaki yuvarlağı keçeden kardanadam da yaptığımız gibi bir  top hazırlayarak antenle birleştirdim. Göğsündeki düğmeleri robotu elyafla doldurduktan sonra diktim.

Fotoğrafta da görüldüğü gibi oldukça heybetli oldu ikinci robotumuz.