ARTIK MALZEMELERDEN KALEMLİK

kalemlikKız çocuklarının en güzel aksesuarıdır tokalar. Her kıyafete uyacak şekilde   rengarenk olacak, biraz süslü olacak derken anneler kızlar abartırlar bu toka olayını. Bizdeki  durum böyle   en azından.   Bol bol alınan tokaları sonsuza kadar kullanmak mümkün olmuyor tabi. Bir süre sonra lastiği kopanlar,  kırılanlar, lastik kısmından ayrılanlar çöpün yolunu tutuyor. Biz yaklaşık 7-8 aydır bu tip tokaların objelerini başka bir yerde biriktirdik,  ilerde bir şekilde kullanırız diye.   Ve onları kullanma zamanımız geldi. Konserve kutusundan yaptığımız kalem kutusunu süslerken kullandık tokalardan biriktirdiklerimizi.

Yapılış detaları aşağıda.

kalemlik

Konserve kutusunun kenar kısımlarının, ilerde elimizi kesecek kazalara yol açmaması için pense yardımıyla iyice büktük öncelikle.

kalemlik

Akrilik boya  kullanarak boyadık.  Açık bir renk seçtiğimizden  4 kat boyamak gerekti,  her kat arasında zımparalamayı ihmal etmedik.  Boya tamamen kuruduğunda mat  vernik ile  vernikledik.

kalemlik

Son olarak  süsleri  sıcak silikon tabancası yardımı ile kalemliğin üzerine yapıştırdık. Küçük olan konserve kutusunda tek obje kullandık, kalanların çoğunu büyükte kullandık.

Hem artık malzemeler değerlendi, hem kalemlerimizi toparlayacağımız bir kutu elde etmiş olduk.

kalemlik

kalemlik