ZİNCOMEGA

Benim çocuklarım ilaç içmek konusunda pek zorlanmazlar. Bu da sanırım benim onlara bebekliklerinden beri her konuda olduğu gibi ilaç konusunda da hiç yalan söylememiş olmamdan kaynaklanıyor. Acı ilaçsa acı, tatlı ilaçsa tatlı olduğunu bilir ona göre içer. Çünkü içmesi gerektiğini bilir. Küçüklüklerinden beri dönem dönem balık yağı veririm ikisine de . Birkaç deneme yanılmadan sonra uzun süre önce SevenSeas’in portakallı olanında karar kılmıştık. Bayılıyorlar içmeye”bir kaşık daha içsem olur mu?” diye bile soruyorlar. Oysa ben çocukken içmeyi sevmediğim için bana kokusu bile ağır geliyor, hatta çocuklarımın içebiliyor olması beni şaşırtıyor.

Bu nedenle çilek kokulu Zincomega’yı reklamlarda görür görmez almak istedim. Mis gibi çilek kokan bir balık yağı süper bir şey olsa gerekti. Üstelik çinko da içeriyordu ki, eksikliği çocuklarda boy kısalığına sebep oluyor.  Eskiden beri severek kullandığımız SevenSeas’i bile derhal gözardı edip, hemen satın aldım eczaneden.

Çocuklara yemekten sonra size bir sürprizim var diyerek çıkardım yeni balık yağımızı “bakın” dedim, “bu çilekli”.

“Oley” sesinden sonra birer kaşık almaları ile lavaboya koşmaları bir oldu. Zincomega’nın tadı kötü balık yağının ta kendisi olup tadında çilekten eser yoktu.

Ne yazık ki reklamlarla kandırılmış olduğumuzu anladım ve hayal kırıklığına uğradım. Siz denediniz mi? denediyseniz içirebiliyor musunuz çocuklarınıza severek?

108 thoughts on “ZİNCOMEGA

 1. kızım 3.5 yaşında ve çok sıık hastalanan bir çocuk değil bugün doktora gitiik ve doktor bize zınco mega yazdı. Alıp almama konusunda kararsızım bütün gelişimi normal ama yinede ne yapacağımı bilemiyorum……..tşk………

 2. Merhabalar,
  Ben doktorumuzun yazdığı reçete üzerine yeni aldım Zincomegadan, tadı değişmiş limon aromalı olmuş, önce ben denedim, gayet güzel bir tadı var, kolay içilebiliyor, balık kokusu yok, çocuğumda severek içti, daha önce hiç bir balık yağını bu kadar rahat içirememiştim, balık yağı oranıda oldukça yüksek, öneririm.

 3. 16 aylık oğlum için dün doktorumuzun tavsiyesi üzerine aldım. yukarıdaki arkadaşın görüşlerine aynen katılıyorum…tadı ve kokusu çok güzel bence..
  sonuçta doktorunuzda tavsiye etmişse alın derim.
  ii günler

 4. çok kararsız kaldım zingo mega mı alsam seven seas mı? kızım 5 yaşında ilk defa kullanacam. Marincap a da iyi diyolar…

 5. bende çocuklarımda zinkomegayı kullanıyorum tadıda kokusuda çok hoş çocuklarım severek içiyolar diğer balık yağlarını içmediler ama bunu içiyolar tavsiye aderim

 6. Merhabalar zinkomegaya yeni başladık hiç aralıksız.Kaç kutu içmeliyız veya nası kullanırız.
  TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM HOŞÇAKALIN

 7. 7yaşında kızım var 15 kilo malesef yemek yemiyor pek meyveyle yasıyor desem yalan olmaz hangisi en iştah arttırıcı ise onu almak istiyorum yardımcı olursanız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir