YİNE SOBELENDİK

Sevgili arkadaşımız Fulya sobelemiş bizi bu kez, sobe konusu sevdiğimiz diziler.

Dizi deyince, ilk dizi seyretme hazzını yaşatan bizim kuşağın çok iyi bildiği o meşhur dizi geldi aklımıza; Tabiki “Hayat Ağacı” , Sam, Monic, Adam, küpeli Komiser Kyle, Marshal Ailesi, Rebecca ve diğerleri, neydi o günler?


” Evimiz Hollywood’da” yı da hiç kaçırmadan izlerdik, Amerika’nın en güzel yerlerinde yaşanan hayatları, asla bizlerle uyuşmayan özgür tavırları, bir bölüm bile kaçırmadan, hem de tekrar tekrar …
 

Friends dizisindekiler en kadim dostlarımız oldu bir dönem , onlarla birlikte güldük, ayrılıklarına üzülüp sevinçleriyle neşelendik.

Meşhur hastane dizisi Grey’s Anatomy, Türk versiyonları da çekilse de aynı tadı vermiyor kesinlikle.

Bİr de Lost, seyretmekte geç kalanlardan da olsak bu furyayı da kaçırmadık. 3. sezonda kaldık, her fırsatta bir iki bölüm mutlaka seyrediyoruz.

Ve tabiki Nip/Tuck

Türk dizilerden Avrupa Yakası, , Kayserili ailenin etrafında dönen olayların anlatıldığı meşhur Şehrazat’lı “Binbir Gece” devamlı seyrettiğimiz dizilerden.

Ayrıca geçen yıl tüm hayatı durdurarak izlediğimiz Adana’lı Aslanbaşlar’ı bu kadar dizinin arasına koymamak olmazdı.

Biz de dizi çook arkadaşlar.

8 thoughts on “YİNE SOBELENDİK

 1. Eski gunleri hatirlattiniz. Gercekten neydi o Sam ! Insan tekrar izleyince eskiden sevdigi dizileri, dostlara kavusmus gibi oluyor. Nasil sevmissek artik !

 2. neredeyse aynıo dizileri seviyormuşuz 🙂 evimiz hollywood’da soluk almadığım dizilerden biriydi 🙂 o dönemler türk dizisi olarakta süper baba vardı. çok severdiim 🙂 şimdi de tam bir lost müdavimiyim. umarım cılkını çıkartmadan aynı heyecanı yaşatarak bu sezonda devam ederler.

 3. selam kızlar ,öncelikle sobemi ceapladığınız için teşekkürler.Geçmiş bayramını da mübarek olsun….

 4. Biz cok yerde karsilasir olduk, cok ortak yanimiz oldugu kesin. Ben sizi izninizle listeme ekliyorum. Sevgiler

 5. Aslanbaslar’i youtube’da bulamadim. Asil adi ne arkadaslar….

 6. Yıldız’cım dizinin adını yazmamışız yahu. Aslanbaşlar dedik ama o ailenin adı dizinin adı Beyaz Gelincik

 7. bizlerin çocukluğunda kara şimşek filan vardı, dallas ı hayal meyal hatırlıyorum:))
  aslında tv ile aram pek iyi sayılmaz… Şu aralar yoğun ısrarlar üzerine LOST manyaklığına girişmiş durumdayım. ilk 10 bölüm fena gitmedi ama yine de dizi filmlerin insanı aptal yerine koyduğunu düşünüyorum…
  80 sayfalık bir kitaptan 80 bölüm çıkarabilen dahi senaristler sadece bizde yok elbet…
  Eminim ki LOST da iyi bir senarist ve yönetmenin elinde takriben 2 saatlik güzel bir film olabilecekken ticari kaygılarla 1500 sezon devam edecek:)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir