Umut Işığım- Silver Linings Playbook

Çocuklarla sürekli animasyon filmlerine gitmekten kendimiz için film takip etmeyi bırakmıştım.   Eşle sinemaya gitmek zor iş tabi, çocukları nasıl/ kime bırakabileceğiz sorusu geliyor hemen akıla.  Zar zor bir plan yapılsa da zaman zaman ev keyfinin verdiği tembellik sayesinde güme gidiyor. Çalışınca zaten sadece hafta sonları uygun oluyor ki benim için  pazar gecesini hiç saymamak lazım. Maalesef benim pazar geceleri dışarda olursam, akşam saatlerinde  bastıran ve herkese fazlasıyla hissettirdiğim kötü bir pazartesi sendromum var 🙁  Neyse konumuza dönecek olursak  uzun bir aradan sonra kızım, yeğenimiz ve eşimle birlikte sinema keyfi yaptık. İrem Dilek Ablası ile “Pi’nin yaşamı” filmi bizse Umut Işığım filmelerini izledik.

Pi’nin  Yaşamı nı bizimkilker çok sevmişler.+13 yaş kuralı olan +7 çocukların büyük nezaretinde seyredebilecekleri bir film. İrem hayvanlara olan sevgisi ve sıkça izlediği belgeseller ile   olumsuz etkilenmemişti.  Ailedeki  büyük ablalar ve abiler küçük kuzenlerinizle ilgilenmeniz bizler için paha biçilemez bilesiniz:)

Bizim tesadüfen girdiğimiz Umut Işığım filmi çok başarılı idi. Başrollerini Jennifer Lawrence, Bradley Cooper ve Robert De Niro  paylaşıyor. Film çıkışı incelediğimizde zaten bu başarısı ile bir çok ödül aldığını/aday olduğunu öğrendik.

Umut Işığım (Silver Linings Playbook) Toronto Film Festivali, Hollywood Film Ödülleri ve Los Angeles Film Eleştirmenleri Ödülleri?ndeki başarısının ardından Oscar?ın en önemli göstergesi olarak görülen Altın Küre?ye 4 dalda aday oldu.

Klasik bir romantik komedi beklerken kendimizi başka bir dünyada bulduk. Herkesin kısmen deli olduğu (tam gerçek hayat) bir ortamda akıl hastanesinden yeni çıkan ve  iyileşmeye çalışan Pat’in hikayesi sardı bizi.  Hayatı bir yerinden yakalamaya çalışma hikayesi diyelim,  hem de dramatik şekilde zorluklarla. Çatışmalar ve sorunlu karakterlerle dolu bir film, sürükleyici ve eğlenceli de aynı zamanda.  Robert De Niro  Pat’in takıntılarla dolu babasını canlandırıyor. Maç izlerken benzer takıntıları olan  arkadaşım var 🙂 Farklı,  zor karakterlerin   romantik finali .  Hoş bir film.

Umut_1

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

    Blogger 📝 

    Kategoriler

    Copyright @ cocuklacocuk.com