Tesadüfler, Etkileşimler, İyi Cüceler

Kerem’in doktor kontrolunun ardından hidronefroz konusunda bir ilerleme olmadığını öğrenince  çok sevindik. Gerçi ultrason  sonuçlarını  asıl Nefroloji uzmanı  doktorumuz görünce detaylı yazacağım. Sonrasında hazır Kadiköy civarına gelmişken gezelim bol bol dedik. Lale abla’nın, İrem için önerdiği Nezihe Meriç’in “Küçük bir Kız tanıdım  6 yaşında” kitabını aldık , İrem’le okuyalım yazarım onuda.

Sonra ilk olarak Sevgili Defne’yle Yaşamak’ın fotoğrafları ve  yazısı ile haberdar olduğumuz o günden beri de gitmek için fırsat  kolladığımız İyi Cüceler’e uğradık.  İyi Cüceler,  0-14 yaş arası çocuklar için kitap, oyuncak, faaliyet dünyası diyebilirim. Çocuklar için oluşturulmuş raflar, oyun alanı, masalar, biz ebeveynler için de düşünülmüş rahat koltuklar, … her detay düşünülmüş, çok çok şirin bir yer.

Fakat bizim için daha da şirin ve mutlu edici olanı İyi Cüceler’de yaptığımız kısa sohbet. Aslında İyi Cüceler’in sahibi diğer ebeveynlerle  sohbet ediyordu, İrem  onların kızıyla oynuyor, biz eşimle rafları tek tek inceliyoruz. Öyle rahat sıcak bir ortam ki kulak misafiri olmamak mümkün değil. İyi Cüceler’in yeni takip etmeye başladığımız çocuk kitapları hakkında yazan Bir Dolap Kitap olduğunu bilmiyordum  (aslında tahmin etmeliydim).   Kendimizi tanıttım ben de. Blogcu tanışmalarını yaşayanlar bilirler;  çok farklı,  güzel bir an o an. Ve dahası diğer bayanında sıkı bir blog okuyucusu olması ve bizi tanımasıydı. Ay çok meşhur hissettim kendimizi 🙂 . “Ama siz iki kişiniz dedi”, Evet iki kişiyiz keşke hep hep birlikte gezebilsek dedim içimden, canım  arkadaşımı özleyerek.

Süremiz kısıtlıydı ama İyi Cüceler her fırsatta uğrayacağımız yerler arasında olacak bizim.

Blog  arkadaşlarımız/ dostlarımız ne kadar hayatımızın içindeler , bizleri etkiliyorlar değil mi?  Sizce hala sanal mı bu dünya ?

7 thoughts on “Tesadüfler, Etkileşimler, İyi Cüceler

 1. Merhaba,
  İyi Cüceler’deki karşılaşmamız gerçekten heyecan vericiydi. Size katılıyorum, bloglardan sonra web sanal olmaktan çıktı… Bunu karşılaşmamız sırasında birbirimize hitap etme biçimimizden çıkarabiliriz: “Aaa, Çocuklaçocuk!”, “Aaa, Bir Dolap Kitap!” 🙂
  Bir konuda düzeltme yapmam gerekiyor: Bir Dolap Kİtap ve İyi Cüceler iki ayrı mecra aslında. İyi Cüceler’in sahibi Gönül’le birbirimizi çok eskiden tanırız. Yıllar sonra, benim tesadüf diyemeyeceğim bir biçimde, aynı alanda iş yapmaya çalıştığımızı gördük. Gönül telefon edip “Ben bir çocuk kitapçısı açtım,” diye haber verdiğinde ben ve eşim Banu Bir Dolap Kitap için yazılar yazmaya başlamıştık. Yakın zamana kadar dayanışma içinde olduk. Kısa süre önce birlikte çalışmaya karar verdik. Bir Dolap Kİtap’ta bu haber şöyle yer aldı:
  Bizim bir ayağımız İyi Cüceler’de. Tekrar karşılaşmak dileğiyle…

 2. Umarım kitabı sever, İrem.
  Berfu ve Cancan’ı iyi cücelere yönlendireceğim hemen… Bence bu hayat asla sanal değil… çünkü ben de reel kanıtları var:)))

  Sevgiler hepinize…

 3. Yıldıray, daha uzun sohbetlere inşallah. Bilgi için teşekkürler ayrıca, linki okuduk hemen karışıklık giderilmiştir.

  Lale Abla, İrem le biraz okuduk seveceğinden eminim, Çok teşekkürler.

 4. Kesinlikle blog dünyası sanal değil. Paylaşımları ve dostlukları ile tamamen gerçek.

  İyi Cüceler i bende çok merak ettim. Gidilecekler listesine eklendi bile 🙂

 5. Paylaşımlar böyle anlamlı, faydalı oldukça sanal değil…..

 6. Sevgili ÇocuklaÇocuk,
  Ben o sırada İyi Cüceler’de miydim, yoksa boyut mu değiştirmişim? Burnumun dibinde blogların karşılaşması, kaynaşması yaşanmış; benim ruhum duymamış.
  Bir dahaki sefere görüşmek dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir