Ters Yüz

Ramazan başladığından beri bir türlü blogun başına geçemedim. Uzun günlerde oruç tutuyoruz, iftar yaptık   çay-sohbet derken hoop saat 23 oluyor, uyuyalım ki sahura kalkabileyim. Ertesi gün iş ( üstelik denetleme  zamanı, yoğun 🙁  ), işten çık, iftara kadar uyu şeklinde geçiyor  Ramazan.  Durum böyle olunca çocuklarla bana kalan zaman iftardan yatana kadar olan süre.    Durumu  kurtarmak adına, bu pazar  onların hoşuna gidecek bir program yaptım. Ters Yüz ( İnside Out) a gitmek istiyorlardı geldiğinden beri, bugün gittik.  Hepimiz çok sevdik, güzel bir animasyon olmuş. Çocuk kanallarında sıkça reklamları ve Gupse Özay’ın  seslendirdiği “Üzüntü” karakteri ve  yorumları    yayınlanıyor.  Ama benim yine de film hakkında bir fikrim yoktu.  Kısaca konusu;

” Babasının yeni işi nedeniyle Amerika’nın orta kesiminden San Francisco’ya taşınan Riley (seslendiren Kaitlyn Dias), yeni ortamına uyum sağlamakta güçlük çekmektedir. Hepimiz gibi davranışları, duygularından etkilenen Riley’nin beynindeki duygu merkezinde yaşayan Neşe, Öfke, Korku, Tiksinti ve Üzüntü, genç kızın hareketlerinde büyük pay sahibidir. Yeni yaşamındaki çalkantılar duygu merkezinde bir krize neden olmuştur. Neşe, olaylara olumlu yanından bakmaya çalışsa da diğer duygular yeni şehir, okul ve yaşama karşı farklı reaksiyonlar gösterir.”

İzlediğim zaman çocuklarımın çekirdek anılarının iyi olmasını diledim.  Biz öyle olduğunu düşünsekte zaman gösterecek bunu.  Hep güzellikler, neşe olsun hayatlarında / hayatlarımızda diye diliyoruz ister istemez. Ama diğer yandan üzüntünün de zamanında  ve yeteri kadar kadar yaşanması gerektiği çok güzel anlatılıyor filmde.

2 thoughts on “Ters Yüz

 1. çocuklarını mutlu etmek için yaşamazmı insan….
  mutlu anılar biriktirmeniz dileğiyle….
  sevgiler

 2. Allah kabul etsin orucunu canım
  ramazanın çoğu gitti azı kaldı
  çok şükür
  çekirdek anılar
  çok önemsiyorum
  hep çocuklarımın aklında şöyle bir anne olarak kalmak istiyorum diye belirleyip o şekilde davranmaya çalışmıştım
  inşallah başarılı olmuşumdur
  ama bilinmez
  bizim doğru bilip yaptıklarımız belki de onlar tarafından farklı algılanmıştır
  zaman gösterecek
  sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir