TASTY PLANET

Bir sohbetimizde yakın arkadaşımız Fulya’nın tavsiyesiyle internetten indirdiğim bir oyun Tasty Planet. Fulya bahsettiğinde bu kadar hoşuma gideceğini tahmin edemezdim.Oyunu çocuklar için indirdim ama onlar kadar ben de bağımlısı oldum.

Oyun laboratuar ortamında “banyo kirlerini temizlemek” üzere bir bakteri oluşturulmasıyla başlıyor. Bu bakteri beklenmedik bir şekilde  kendinden küçük olan herşeyi yemeye başlıyor. Önce laboratuardaki her şeyi; ardından elini kesen laborantın kanındaki her şeyi yiyor, yedikçe büyüyor ve büyüdükçe daha büyük varlıkları yeme özelliğine kavuşuyor.

Canlı ele geçirildiğinde denize atılıyor bu kez orada önce kendinden kucuk balıkları yemeye başlıyor, yedikçe büyüyor, büyük balıkları yiyor. Bakteri her bölümde  daha da büyük şeyleri yemeye devam ediyor, böylece şehirdeki evleri, oradan uzaydaki gezegenleri bile yiyebiliyor.

Oyun mouse la gezinerek veya klavyedeki yön tuşlarıyla kolayca oynanabiliyor. İki farklı şekli var oyunun; hem süreli, hem de süre sınırlaması olmadan. Böylece her yaş gurubu çocuk rahatça oynayabiliyor. Bizim iggle piggle ci 2.5 yaşında ki Batu’muz bile zaman sınırlaması olmayınca çok ilgiyle oynuyor oyununu.

Tasty Planet i yahoo games den indirebilirsiniz. Reklamlarla oynamayı kabul ederseniz tamamını süre sınırı olmadan oynayabiliyorsunuz.

7 thoughts on “TASTY PLANET

 1. Değişik ilk kez gördüm ,çocukların hoşuna gider eminim…
  Çok sağol..

 2. aman efe görmesin.bilgisayar yasağımız var.
  bende süper inek diye bir oyunu uynuyorum çok keyifli.
  iyi bir hafta dilerim…

  ah biz de ara ara koymak zorunda kalıyoruz bilgisayar yasağı, süper inek oyununu aratıyorum hemen googledan, teşekkürler

 3. selam
  hızınıza yetişemiyorum maşaallah
  oğlan yüzmeyi öğrenmiş gerçekten
  size tavsiyem yüzme kulüplerine kışında devam ettirin spor her zaman faydalıdır.
  Benim yeğen sudan korkardı denize çok zor sokardık,şimdi Kayseri il üçüncüsü
  boy uzamış ve vücud o biçim gelişmiş,darısı sizin delikanlılara.
  sevgiler…

  Çok teşekkürler, çok istedim yüzmede ilerlemesini fırsatta var ama idrar yollarını üşüyütor devamlı büyüdükçe düzelir umarım<

 4. Bende bi göz atacağım bu oyuna. İş bankasından sihirli ada oyunu gelmiş benim mailime de. bayağı eğitici oyunlar var. ingilizce de öğretiyor.çocuklar için tavsiye ederim.sevgiler.

  biz de sihirli ada ya bakalım hemen teşekkürler

 5. biz melisle oyunu bitirdik.Tatiller bitsin görüşmek dileğiyle…

  son iki bölüm kaldı bitmesin diye oynayamıyorum :)) öptüm canım gorusmek uzere

 6. Uzun zamandır kendi blogum dahil, hiç kimseyi takip edemiyorum. Görüyorum ki bu sürede yenilenmiş, çok da güzel olmuşsunuz.
  Çok beğendim, tebrikler…

  — Çok teşekkürler

 7. Selamlar
  Ben ve oğlum gerçekten oyunun bağımlısı olduk.Ama oğlum için süre sorun olmaya başladı, verilen sürede bitiremiyor oyunu ve biz süresiz nasıl oynayacağımızı bulamadık.Yardımcı olursanız sevinirim.
  Teşekkürler..

  :)) maalesef bilmiyoruz, çocuklar hırs yapıyorlar değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir