SÜRPRİZ BOYAMA

supriz sulu boyaİçinde süpriz geçen her şey heyecanlı değil midir? İşte sürpriz boyamada, heyecanlı keyifli bir faaliyet çocuklarla yapılabilecek.

Biz Ayfer Ablamızdan öğrendik ve birlikte yaptık. Faaliyetlerde adını görüyoruz deyip, merak edenler için Ayfer Ablamız kim mi? İrem Hn.’ın 14.ayından itibaren yanından ayrılmayan ablası, çocuk gelişim bölümü öğrencisi ve ailemizin bir parçası. O’nunla geçen oyun dolu saatlere bizim yetişmemiz mümkün değil. Eee durum böyle olunca hafta sonu sıkılan prensesimiz pazartesileri “Bu gün Ayfer Ablam geliyor” diye fırlıyor yataktan. Biraz da bozulmuyor değiliz ha bu duruma.

Neyse konuya dönecek olursak süpriz boyama faaliyeti için gerekli malzemeler; Mum, sulu boya, kağıt, fırça

Mumun biraz yağlı olması gerekiyor, eskiden her evde bulunan beyaz mumlar gibi. Bizim süslü, kokulu mumlar olmuyor. Denedik efendim.

Beyaz kağıdın üzerine mum ile bir şekil çiziliyor; hayvan, eşya, çiçek figürü, vs. gönlünüzden ne geçerse.

Figürü çizerken çocuğunuza göstermiyorsunuz, ya da o yapıyorsa size ne çizdiğini söylemiyor.

sulu boyama faaliyeti

Sonra kağıdın tamamı sulu boya ile boyanıyor, mumla çizilen kısımlar boyayı emmediğinden figür ortaya çıkıyor.

sulu boya faaliyeti

Çok kolay , basit ve eğlenceli değil mi?

Yapmaya başlayınca durmadık bir de balık yaptık.

suluboyafaaliyeti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. çok güzel bir siteymiş burası bayıldım:)) Arkadaşlar ben görsel sanatlar öğretmeniyim klavuz kitaplardan hariç kendi yaratıcılığımı konuşturup birşeyler ekliyorum derslere burası tam benlik:))

  Hep bekleriz o zaman sevgili Çiğdem, yaptığın çalışmaları bizimle paylaşırsan da çok seviniriz üstelik .

 2. En kısa zamanda kızımla beraber denemeyi düşünüyorum, süprizlerede bayılır zaten, çok seveceğine eminim teşekkürler.

 3. bu çalışmayoo sürekli kullanırmm burdada karsıma çıktıı süpeer olmşş cocuklar cook merakla we eylener bu etkinligi yapıolar szii kutlarmm diger meslektaslarımız içiinn okk güzell etkinlikleer

 4. harikasın teşekkürler

  iyi bayramlar…

 5. benim kızım buna bayılacak ve ona sürpriz yapacağım…resim yapmayı çok seviyor zaten..bir de böyle sürpriz bir resimle karşılaşınca ne yapacak merak ediyorum:)))

 6. yine bu aktivitenizi çalıcaz:)
  hazırlık aşaması biraz uzun sürcek 40 tane çocuğumuza ama güzel bir aktivite mutlaka yaptırıcaz yine fotoğrafları sizinle paylaşırız

 7. ne kadar eğlenceli 🙂

 8. Bizim Afacan’a okuldan gelince hemen gosterecegim…Cok hos olmus. Ozellikle baliga bayildim…

 9. yaa gerçekten çoook sevimli olmuş, hemde çok basit, bunu kızlara söyliim, 1. sınıflarda aktivite yapsınlar, hazır yılbaşı yakınken gülümseyen bi çam ağacı falan olabilir mesela 😉

 10. çok değişik bir çalışma gerçekten…ikinci bebek için akılda kalsın…

 11. kızlarımla hemen deneyelim çok seveceklerinden eminim…
  teşekkürler…

 12. Evet bunu geçenlerde ben de televizyonda görmüştüm ama denemedik.Çünkü halen ada’nın sulu boyası yok.Daha sulu boya için erken diyordum ama alsam mı bir tane acaba??

 13. böyle bir resim çalışmasını küçüklüğümden hatırlar gibi oldum teknik aynımı tamda bilemedim ama bize önce mum kağıda sürülür üzerinede mürekkep dökülğrdü ama özel bir mürekkepti sonra onu kazıyarak karlı bir gecede ev araba agaç görüntüsü yaratırdık. Bu kadarını hatırladım ama bunu hatırlatman bile güzel.

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com