Strafor Tekne

Strafor tekne Kerem’in yaptığı Stem projelerindendi, karaya oturan teknelerin suya indirilebilmesi için çözüm bulmaya çallıştıkları bir proje.  Strafor malzemeyi temin etmek daha uzun sürdü diyebilirim.  Gerçi benle yapsaydı yapımı da uzardı; ölçüp, biçip, kesip öyle  yapıştırdım:) Kerem ise “sen karışma, ben hallederim” dedi,  “kervan yolda düzülür” misali başladı ve bitirdi.  Annesi gibi detaycı olmaması işe yarıyor.

Dışardan aldığımız straforu uygun boyuta getirdik, diğer malzemeler  yazın biriktirilen magnum çubukları  ve eski arabalarından çıkarılan akslar, tekerlerden oluşuyor.   Tekerlek aksını magnum çubukları ile  destekleyerek  strafor zemine yapıştırdı.  Magnum çubuklarını 2 ye ayırarak teknenin gövdesini tamamladı.  Okula götürmeden hemen çekmiştim fotoğrafını, arşivde kalmasın.

Evde korona günlerimizde 2 gün sonra 1 ayın bitireceğiz.  Kerem’in ilk online dersleri  sırasında merakımdan  anahtar deliğinden bakmış ve Kerem’e söylemiştim sonrasında.    Odaya girmesek de kimi zaman online ders  sesleri dışarıdan da duyabiliyoruz,  cıvıl cıvıllar 🙂 Çocuklarının ders saatleri bizim hayatımızı da düzene sokuyor ve bundan çok memnunuz.   Anlatacağım konuya gelirsek geçen hafta yine  gelen sesleri merak ettim, delikten  bakayım dedim ama puslu bir görüntü vardı.  Gözlerimden şüphelendim önce sonra  anladım ki şeffaf bantla kapatılmış delik. Kendini izleniyor gibi hissediyormuş:) Sonuna kadar haklı;  O, 11. yaşında birey artık, annenin kapıdan  sınıfa sızmaya çalışması da ne öyle 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

    Blogger 📝 

    Kategoriler

    Copyright @ cocuklacocuk.com