Son Dönemde Okuduklarımız

Okul döneminde tam bir antrenman/ kurs annesi modundayım.  Evimiz merkezden uzak olunca çocukların müzik  kursu ve spor antrenmanları da daha da bir etkiliyor bizi. Spora bırakınca bende yakın yerlerde geziniyordum ama  ondan da sıkıldım  Son  haftalarda  arabayı park edip kitap okumayı tercih ediyorum özellikle  kızımın akşam saatlerindeki antrenmanlarında.  Bu durumda gayet hoşuma gidiyor aslında.    Benim ve oğlumla birlikte okuduğumuz kitaplardan bahsedeyim.

Orhan Pamuk – Kırmızı Saçlı  Kadın; Sıkı bir Orhan Pamuk okuyucusu olduğumu söyleyemem. Bu kitap ise kolaylıkla çok hızlı bir şekilde okuduğum Orhan Pamuk romanı oldu. Efsaneler hayatımızı bu denli şekillendirebilir mi? Anlatıla anlatıla bu güne dek geldikleri için efsane dediğimiz hikayeler belki de  her dönemde tekrar tekrar yaşandıkları için efsane. Kitabın içerisinde sürekli tekrarlar yapsa da ben sonun  farklı olacağını düşünmüştüm.  Kitabın son bölümünde Kırmızı saçlı kadının oğlu Enver’i anlattığı bölüm, oğluna  karşı gösterdiği sevgi ve merhamet  içimi acıttı.  Acısını ise içimde hissettim. Okurken kitabın içinde yaşadım  diyebilirim.

Postmodern Yazılar; Akademos İstanbul tarafından Atölye çalışması sonucunda oluşan bir kitap.  Eşimin arkadaşının  da bir  hikayesi olan kitaptaki yazılar gayet güzel.   Kitapevlerinde  kitaba  rastlamamamız üzücü  bence.

Nokta – Peter H. Reynolds; Bu kitaba bayıldık, tekrar tekrar okuduk. Çocuklarınızı motive eden güç / cesaret veren bir öykü, mutlaka edinin derim. Oldukça basit ve etkili.

İstanbul’da Harika Bir Gün -Duygu İçil; İstanbul’un tarihi güzel mekanlarını  konuk arkadaşlarına  gezdirip ve anlatan çocukların hikayesi. Ayrıca eğlenceli oyunları da içeren ipad uygulaması  var. Ve tarihi mekanları çocuklara çok güzel anlatıyor.  Her iki çocuk kitabı da oğlumun okulda okuduğu kitaplardandı. Okul dışında ise saftirik Greg’in Günlüğü serisine başladı, 4. Kitapta.  Kızımda  çok severek okumuştu Saftirik Greg’i,  abladan kardeşe sakladığımız  kitapları severek okuması hoşuma gidiyor.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hepsi çok iyi ve faydalı kitaplar. Bizde kitaplığımızda Nokta – Peter H. Reynolds, Postmodern Yazılar, Kırmızı Saçlı Kadını bulunduruyoruz. 🙂

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com