Rinso ve Yumoş Blogger Etkinliği

Salı günü Rinso ve Yumoş ile birlikte çiçeklerin dünyasına küçük güzel bir yolculuk yaptık. Palmiye  Botanik bahçesinde  muhteşem çiçekler arasında çok huzurlu, keyifli bir yolculuk hem de.  Çiçeklerden ilham alarak, ürünlerini en güzel çiçek kokuları ile sunmak isteyen Yumoş ve Rinso ailesi  biz bloggerları , Florist Eren Tapan’ın önderliğinde güzel bir etkinlikle buluşturdu.

Eren Hn, bize öncelikle   vazodaki canlı çiçeklerimizin ömrünü uzatmak için neler yapabiliriz hakkında püf noktalarını öğretti.  Sonra çiçek düzenleme, İkebana sanatı hakkında verdiği temel bilgilerin ardından  birlikte uygulamalara geçtik,  Eren Hn.ın yardımları ile herbirimiz kendi  çiçek aranjmanlarımızı yaptık. İnanılmaz keyifliydi çiçek düzenlemek benim için.   Uzun yoldan geldiğim için çıkışta epey bir gezdirdim , saksımı gururla. Çiçek düzenlemeyle ilgilenenler Eren Tapan’ın web sitesi, burada.

Sıvı deterjan hiç kullanmamıştım öncesinde. Rinso Ultra Konsantre Sıvı Deterjanla  bu etkinlik sayesinde tanışmış  oldum, hemen denedim, yaz günü çamaşır biter mi zaten.  Konsantre Yumoş Extra bildiğim kullandığım bir ürün, Yumoş ayıcığımızın yumuşaklığı, mis kokusu,  günümüz nanoteknolojisi  mikrokapsüller sayesinde  Yumoş Extra’da daha zenginleştirilmiş. Rinso Ve Yumoş’un yeni ürünleri öncelikle  mis gibi kokuyorlar, çamaşır makinasının çalışmasıyla birlikte banyomuz mis gibi ferahladı.  Sonra  her iki ürün de konsantre; konsantre olunca ne oluyor ? Hem  ambalaj, hem üzerindeki etiketler, hem işçilik, vs. herşeyiyle daha çevreci ürünler oluyorlar ve diğer bir avantaj olarak da banyoda çok az  kaplıyorlar. Çok deterjan çok temizliğe eşit olmuyor , minicik bir kapak bir makina dolusu çamaşırı   temiz yıkamak artık marifet.  Rinso ve Yumoş’un Unilever kalitesi altında  üretiliyor olması da kendi adıma ciddi bir güven aslında,  biz kimya mühendisleri için Unilever’in anlamını uzun uzun anlatabilirim fakat  bu konuyu tamamen dağıtmak olur 🙂

Rinso ve Yumoş ile çiçekler dünyasına yaptığım yolculuk sonunda kendi yaptığım çiçek düzenlemem…

Rinso & Yumoş ekibi, Eren Hn ve bloggerlar birlikte. Bu etkinliklerde yeni bloggerlar tanıma kısmı işin en güzel yanlarından birisi bence. Sevgili Tatlı Hayat’la tanıştığım, zaten sitesini izlediğimiz   Çocuklahayat’ı tanıma fırsatı bulduğum için çok sevindim.  Çok emek verilmiş bu organizasyona, katılım için  geri bildirim istenmesine rağmen tam katılım olmamasına üzüldüm ama. Çiçeklerin mis kokuları ile dolu bir ortamda bizii buluşturan  Rinso ve Yumoş ekibine, bizimle değerli bilgilerini paylaşan Eren Hn. a çok çok teşekkür ediyorum.

İlave;

Vazodaki çiçeklerin uzun ömürlü olması  için en önemli kriter içerisinde bakterilerin ürememesi ve saplardan su akışının devam edebilmesi.

-Su dolu kısımlardaki yaprakları temizleyerek çürümesine  ve bakterilerin üremesine engel oluyoruz.

-Vazonun suyunu hergün değiştirmek de bakterileri önlüyor.

-Saplardan çiçeklere doğru su akışının kesintisiz devam etmesi için, saplarını 2 günde bir diyagonal olarak kesip hava kabarcıkları ile tıkanmasını önlemek  çiçeklerin ömrünü uzatan  Eren hn. dan öğrendiğim püf noktalarından bir kaçı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bazı yumoşlar Ömi’ye ağır gelsede gerçekten severek kullanıyorum ayrıca sıvı omo tavsiye ederim kızlar şahane bir ürün.

 2. ne güzel bir gün… yumoş zaten vazgeçilmezimizzz

 3. Sıvı deterjan kullansam mı diye kararsızdım bu aralar..evdeki deterjanım bitince rinso yu denemek için not alıyorum. (siyahlar için perwoll aldım memnunum..)

 4. Çok keyifli ve de gerekli bir etkinlik olmuş aslında.Çiçekler de muhteşem görünüyor…:))

 5. ay ne güzel etkinlikmiş buuu… çiçek düzenlemene de bayıldım…

 6. Ablam kullanıyor kokusuda çok hoş
  Mis gibi kokuyor çamaşırları
  İlk alışverişte alınacaklar listesinde
  Etkinlik çok güzel geçmiş çiçeklerde harika görünüyor

 7. Ben de sıvı deterjan henüz kullanmadım ama araştırmalarıma göre dahaçevreciymiş.deneyeceğim.

 8. Davetiye geldi ama tatildeydik katılamadım. Geri bildirimde de bulundum ama. Tanıdık kimler var acaba diyordum. Evvelki gün etkinlikle ilgili tekrar mail geldi, fotolara baktım, çıkaramadım kimseyi. Demek sen de oradaymışsın. Ne güzeldir çiçeklerle oynamak.
  Sevgiler

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com