MÜZE KARTLARIMIZ

Müze Kart’landık biz sonunda. Sevgili Parkeoloji’den haberi aldığımızdan beri aklımdaydı. Ama işin açıkçası internetten sanal kart alıp 2 ay içinde gerçek kartı almak gerektiğini öğrendiğimde; satış yerlerinden birisine uğrar gerçeğini direk alırım diye düşünüp ertelemiştim. Ama onlar ayağımıza kadar tanıtım için gelince çok şanslı olduğumu düşündüm. Zaten bizim gibi tembelleri düşünmüş olabilirler bu organizasyon için. Hangi organizasyon mu?

Geçen hafta Cevahir AVM’de  izlediğimiz müze kart tanıtımı için yapılan son derece güzel gösteriyle birlikte fotoğrafınızı vererek kartınızı teslim alabilmeniz için kurulmuş standlar. Kartlar ne kolay çıkıyormuş meğerse. Devlet Opera ve Bale sanatçıları Anadolu uygarlık tarihinin küçük bir örneğini canlandırdılar bizlere.

15 Ağustos’a kadar orada olacaklarını öğrenmiştim. İlgilenenlere duyurulur. Kart ile birlikte; kullanıldığı müze ve ören yerlerinin detaylarını içeren çok güzel bir kitapçık sahibi de oluyorsunuz.

müzekart

10 thoughts on “MÜZE KARTLARIMIZ

 1. Bende uzun zamandır reklamlarını görüp almak istiyordum..
  Ne iyi yapmışsınız…

  Sevgiler..

 2. Ne kadar şanslısınız 🙂 Keşke İstanbul’da olsaydım o sıra 🙂 Güle güle kullanın, bol bol gezin canlar 🙂 Birlikte bir müze gezisi planı da aklımda 😉 Öpüldünüz canlar 🙂

  Evet artık müzeler bizi bekliyor sevgili Bilun, seninle birlikte bir program yapmak da çok güzel olacak.

 3. gösteriye içim gitti şimdi,keşke izleme şansım olsaymış,
  güle güle kullanın kartlarınızı siftahı nerede yapacaksınız bakalım…


  Siftah için plan yapmadık henüz, bakalım neresi olacak.

 4. eee siz cevahire kadar da geldiğinize göre, kışın İstanbuldaki tüm müzeleri gezersiniz artık. Ben de dün gezilebilecek yerleri inceledim netten. Hayırlı olsun iyi gezilere vesile olsun.


  Lale Abla, kardeşlerimizden dolayı çok sık gidiyoruz oralara. Müzeleri birlikte gezelim siz de alın da kart.

 5. Bu uygulamadan benimde haberim var ama yıl sonuna kadar üyeliği duyunca ve çalışan biri olduğumdan 20 ytl verip üyelik yaptırmadım.Öğrencilerin almasını ve çalışmayan annelerin almasını tavsiye ederim.Sosyal olmak için bir sebeptir aynı zamanda.Çünkü istanbulun çok güzel yerlerine bu kart sayesinde girip gezebiliyorsunuz.


  Umar, üyelik yıl sonuna kadar değil 1 yıl boyunca geçerli yeterince uzun bir zaman aslında. görevlilerden öğrendiğim kadarıyla tüm müzeler 18 yaşına kadar bedava. çalışmayan anneler gibi bir ayrım yapmayı doğru bulmuyorum. Çalışan Annelerimizin zaman yönetimi ve çocuklarıyla kaliteli vakit geçirmek konusunda çok başarılı olduklarını düşünüyoruz.

 6. oldukça faydalı bir eser :))) normalde müze girişlerinden de satın alınabiliyor, ben öyle yaptım.. şu ana kadar neden düşünülmedi diye soruyor insan..


  kesinlikle geç kalınmış ama güzel bir uygulama sanırım turistler ve türkleri ayırmak için yapıldı.

 7. İstanbul’un göbeğinde olup bu kartı hala alamamış olmama şaşırıyorum.. keşke gece 12 den sonra benim de takatim olsa ben de bu karttan alabilsem. nasıl temin edebilirm biri bana yol gösterse keşke. Bana maille gönderirsen büyük sevaba girersin @ çocukla çocuk


  Uyuyang yazıdaki Müzekart linkinde detaylar var, sanal olarak alabiliyorsun ilk olarak, sonrasında değiştirebiliyorsun aslıyla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir