Lego Movie

Kerem  de artık  sinemaya gelecek filmleri takip edip , sinemaya gitme planları yapmaya başladı.    Üstelik ablasının arkadaşlarıyla gittiğini görünce bizimki de arkadaşları ile gitmek istiyor,  “anne hadi… annesini ara” ile başlıyor planlar. En sevdiği arkadaşları ile sinemaya gidince çok eğleniyor.  “Lego Sineması”na arkadaşı ve annesiyle birlikte kalabalık gittik. Kerem in zaten özel bir ilgisi var legolara,  öyle güzel şeyler yapıyor ki. Her gün bozup  yapıp saatlerce oynayabiliyor.
Lego sineması; legolardan değişik araçlar tasarlayabilen “usta yapıcılar”ın  tehdit edilip herşeyi  kendi isteği doğrultusunda kusursuz olduğuna inandığı biçimde düzenlemeye çalışan kötünün hikayesini anlatıyor. Kahramanlık var , mücadele var  içinde  özellikle erkek çocukların sevdiği şeyler.
Sinemada küçükler kadar ebeveynlerinin de olduğunu bilen animasyoncular büyüklere de mesajı unutmamışlar filmin sonunda. benim aldığım mesaj şu oldu: “Çocuklarınızı  serbest bırakın, sizin çizdiğiniz sınırlar dışında keşfetmelerine izin verin”
Çocuklar eğlendiler Lego Movie’de, tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir