KumKurdu ve Yazmayı Sevmeyen Çocuk

2. sınıf öğrencisi oğlumun  okul programındaki kitaplar dışında da  okuma alışkanlığı kazanması için bol bol kitap okuması isteniyor.  Biraz heyecan için sınıfta belirlenen metod  şu şekilde; her öğrencinin bir zarfı var, okudukları kitapların  adını/ sayfasını  velinin de  imzası ile  bir not kağıdına yazıp öğretmenlerine götürüyorlar, notlar herkesin zarfında birikiyor.  Sürpriz bir anda zarflar açılacak ve sınıfın en çok okuyanı belirlenecek.

Zarf olayı  iyi güzel de Kerem eve gelince oyun istiyor,  ödevler ve okul kitaplarından sonra  kitap okuyalım deyince kaytarıp duruyor:)  Motivasyonu artırmak için okuduğun her kitapla resmini çekelim sonra onlardan film yaparsın diye önerdim. Bu aralar çok seviyor  filmler, kitaplar yapmayı tablette.  Sevdi öneriyi… Abladan  sakladığımız kitaplardan Kumkurdu’nu okumaya başlarken sitedeki eski yazımızı gösterdim, bu çok hoşuna gitti. Anne beni de yaz beni de yaz diye tutturdu. Eee oku o zaman, okumadan  yazamam ki dedim…

Kumkurdu serisinin ilk kitabını bitirdi.  Kumkurdu ve Zackarina’nın  günlük hayatlarından oluşan anıları çok eğlenceli ben de dinliyorum o okurken. 2 ve 3. kitapta elimizde, Zackarina bizi  güldürmeye devam edecek.

Yazmayı Sevmeyen Çocuk kitabı Kerem in internetten kitap siparişi verirken seçtiği kitap idi.  Kendisi de yazmayı pek sevmeyen bir çocuk, ama kitabı okurken yazmanın eğlenceli yönlerini gördü ve sevdi okuduğu kitabı.

 

kumkurdu yazmayisevmeyencocuk

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir