Kirpi ve İnciler

Lifebuoy ile El Yıkama Dünya El Yıkama günü Etkinliğine İrem’le birlikte katıldığımızı ve etkinliğe katılan çocukların   seramikle tanıştıklarından bahsetmiştik.    Yapılan seramikler, kuruyup fırınlanmak üzere atölyede kalmıştı. Bayram öncesi fırınlama işlemi biten seramik kirpimizi gönderdiler. İrem   öncelikle kendisi için kargo gelmesine sonra da   kendi yaptığı kirpiye kavuştuğuna  çok sevindi. Kirpimiz biraz farklı olsa da 🙂   kendi el becerisi olmasının heyecanı ve gururu ile her gelene ” seramikten kirpi yaptım” diye gösteriyor.  Teşekkürler Lifebuoy.

İncilere gelince, bu aralar  canım kızım öyle komik laflar etti ki sürekli not aldım, işte bir tanesi, pazar gülümsemeniz olsun. 🙂

Geçen ay 29 ekim ve 10 kasım sebebi ile okulda Atatürk, Osmanlı imparatorluğu, Kurtuluş Savaşımız’la ilgili bir çok yeni şey öğrendi. Her yeni öğrendiği bilgiyi de  heyecanla bizimle paylaştı, Atatürk şunu yapmış,  şu olmuş bu olmuş diye.  Sonra  geçende bize şöyle bir soru sordu:

-Senin Annenin annesinin annesi 4 tane miydi?

-Nasıl yani?

– Eskiden erkekler 4 kızla evlenebilirlermis.

“Dört eşi” ,  “dört anne” olarak yorumlamış  benim canım kızım 🙂

1 thought on “Kirpi ve İnciler

  1. 4 kadını nasıl idare edermiş bir erkek ben de onu düşündüm şimdi:) Bugün olsa kadınlar o erkeği didik didik eder Ata’m sayesinde verilen haklarla, geçmişte kadın da ezikmiş, sesi soluğu çıkmadığı için ezen ezene… Aslında İrem kısmen doğru söylemiş, iki eşli erkeklerin çocuklarına da iki anneli derlermiş, biri anne diğerine analık derlermiş… de dördü bilemedim:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir