Kedi Fare

Öncelikle uyaralım bu yazı pek öyle ağzınızda lokma varken bir şeyler yerken okunacak cinsten değil, eğer yemek yiyorsanız. Yemeğiniz bitince uğrayın  ama  olur mu?

Havaların soğuması ile çocuklarımızın evlere kapanma zamanı da geldi maalesef. Burada anlatmıştım,İrem bu yazı  sitenin bahçesinde  arkadaşlarıyla bol bol oynarak  geçirdi, bir kaç gün öncesine kadar yağmur olmadığı sürece de okul çıkışları  oyunları devam etti.

Geçen hafta bahçede oynarlarken, birden hepsi “anne” diye bağırmaya başladı. Hani arada gelip çağırıyorlar ama hep bir ağızdan bağırdıklarına göre  çok önemli bir şey olmalıydı. Anneler olarak hepimiz aynı anda pencereye koşmuşuz.
– Anne Toprak fare yiyor.
Toprak, yaz boyunca baktıkları  ve sahiplendikleri kedileri.
Biz annelere çok doğal geldi tabi bu olay
-Ya… Yaklaşmayın o zaman, dedik.
Öyle heyecanlanmışlar ki hem merak ediyorlar, hem korkuyorlar hem de Toprak’ın  fare yemesini kabullenemiyorlardı.    Kendi aralarında da;
– Toprak a artık hiç dokunmayacağım. IIhh fare yiyor, diye  konuşuyorlardı. Yepyeni, çok etkilendikleri  bir keşif oldu onlar için

Doğada hala bir şeyler dengesini koruduğuna sevindim, kendi adıma; kediler fare yemeye devam ediyorlar, en azından bazıları.
Akşam yatarken İrem’le konuşuyoruz;
“Anne benim kedim asla fare yemez” diyor bizimki, kızıma bunu doğal olduğunu anlatmaya çalıştıysam da bizim şehir çocukları Toprak’ a çok bozuldular.

Fotoya gelince onlarda keyif yapan kediler,  merak edenler buraya.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. bu kediler nasıl tutmuş biberonu öyle

  — çok şirinler değil mi?

 2. bahçeli ve ahırı olan bir ede büyüdüğüm için bu sahneyi bir yerden hatırlıyorum.annem fareler olmasın diye mutlaka ahırın önünde kedi besler.tabii bu yüzden farelerin yendiği sahnelerde bizim için kaçınılmaz olurdu.ığğğ çocuklara hak veriyorum.bizde o kedilere çok bozulurduk…:)

  — bizde bahçeli evde büyüdük fareleri hatırlıyorum, ığğğ yani

 3. Ah bak oldu mu şimdik 🙁 Behlül’ün videosunu ekledim di özledim onu, birde bu canalrı görünce mırr moda gridim 🙁 İrem’e de koptum canım ya

  — insan hemen bağlanıyor değil mi? Yakın birisine mi vermiştiniz Behlül’ü? Çocuklarda hikaye hiç bitmiyor.

 4. çocuklar da şaşırmış ve dehşete düşmüşler demek
  aslında kediler öldürür ama yemezler diye biliyorum

  güzel bir hafta diliyorum sana

  — Sana da güzel bir hafta diliyoruz Maviannecim, çocuklar çok şaşırmışlardı.

 5. ben hala bu yaşta belgeselde aslanın geyiği yemesine fena bozuluyor hatta gözlerim dolu dolu kaçıyorum tv nin olduğu odadan….. hayat işte

  — Valla aynen hiç hiç bakamam…

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com