Katil Balina

Bizim balinalara olan ilgimizi daha önce de anlatmıştım, çocuklara verdiğim katil balina/orka dikme sözümü geç de olsa ancak yerine getirebildim. Katil balinanın kalıbını yapmadan evvel internetten görsellerine biraz baktım da böyle sevimli görünen bir balığın sıfatı neden katildir merak ettim ve biraz araştırdım. Aslında kendisi yunusgillerden bir balıkmış ama denizde yunuslar da dahil yiyemeyeceği canlı yokmuş. Allah düşürmesin:)

Elim bir türlü aza gitmediği için,  yaptığım her oyuncak büyük olur,  küçük dikmeyi becerebildiğim ilk oyuncağım Hello Kitty’den sonra bu sefer de küçük bir oyuncak dikmeyi başarabildim. Balinanın burnunun ucundan kuyruğuna yaklaşık 15 cm.  Kalıp çizmekle başlamış olsam da kalıba çok bağlı kalamadım; çünkü balinayı iki renkli dikince işim biraz zorlaşmış oldu, bir de kuyruğu ile tepe ve yan yüzgeçleri içine sünger koyup gövdeden bağımsız dikmek ve sonra tersten gövdeye birleştirmek de işin içine girince beni epey zorlayan bir çalışma oldu.  

Dikişleri tamamlanıp içini doldurmadan evvel Batu yanıma geldi,

-Bil bakalım ben ne dikiyorum? dedim

-Ayakkabı mı? dedi

2 thoughts on “Katil Balina

  1. Merhaba cocuklacocuk, blogunuza biraz göz gezdirme imkanım oldu. Oldukça güzel yazılarınız, yazılarınızın içini dolduran faaliyetleriniz var. Çok beğendim, sizi tebrik ediyorum. Her şey çok hoş, ellerinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir