İŞİTME KAYIPLILAR İÇİN TÜRKÇE FİLME TÜRKÇE ALTYAZI

Delfina’nın Kelebeğin Şeffaflığında , Hayatın Kolaylığında yazısını okuduğumuz zaman hayatın bir çoğumuz için aslında ne kadar  kolay olduğunu , oysa bunun pek de farkında olmadığımızı bir kez daha anlamış olduk. Delfina yazısında hayatında ilk kez bir Türk filmi seyredebildiğinden ve aldığı keyiften bahsediyordu. Divxplanetin gönüllüleri işitme kayıplıların Türk filmlerini izleyebilmeleri için  özel altyazılar hazırlamışlardı. Yine Delfina’nın yazısında bahsettiğine göre bu altyazılar; tren rayı, kapı kapanma sesi gibi notlarla son derece titizlikle hazırlanmıştı.

Delfina, DivxPlanet’in bu altyazı projesini bir kaç hafta önce kendi blogunda duyurmuş ve mümkün olduğunca çok insana yayılmasını istediğini belirtmişti. Bizim de not aldığımız ve sonradan üzülerek unuttuğumuz bu projeyi şimdi paylaşmayı borç biliriz.

İşitme Kayıplılar için Türkçe Filme Türkçe Altyazı projesinin tüm detaylarını Delfina’nın blogundan ulaşabilirsiniz. Bu projeyi hazırlayan Divxplanet gönüllülerine de teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. ne kadar güzel birşey… onlar için ne kadar önemli…

  — Kesinlikle Güzela, mümkün olduğunca çok kişiye ulaşır inşallah

 2. Desteğiniz öyle anlamlı ki çok ama çok teşekkür ediyorum.Bir işitme kayıplı bile haberdar olduysa nasıl sevindi kimbilir…

  Kucak dolusu sevgiler,

  — İnşallah çok kişiye ulaşabiliriz Delfina, sevgiler

 3. Benim de aklımda bir türlü fırsat bulamadım.

  Divxplanet gönüllülerine teşekkürler..

  Not: Özlem doğum yarın mı??? kadıköy şifa’da mı olucaktı?? arayıp haber almak isterim… Kendine çok iyi bak…Allah sağlıkla kucaklamanı nasip etsin.

  Divxplanet çok anlamlı bir iş çıkarmış.
  Pelin’cim doğum salı gün mail atıyorum şimdi sana

 4. Ben de sadece sol tarafta bu projenin resmi ile Delfina’nın linkini koymuştum. Dalıp, dalıp gidiyorum, artık yazmalıyım. İyi bir proje ve herkes tarafından duyulmalı.

  — kesinlikle, biz de duyurmakta çok geç kaldık

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com