İlk Misafir Heyecanı

Yaklaşık 1 aydır gün sayıyordu İrem bu cuma organizasyonu için. Okuldan yakın arkadaşı ile servisle bize gelip oynayacaklar sonrasında annesi arkadaşını alacaktı. Plan tüm ayrıntıları ile annelerden habersiz yapılmış ve karar verilmişti çoktan,  ayrıca çok da  heyecanlıydı her ikisi de. Ben kendi adıma  arkadaşının annesinin haberi olup olmadığı konusunda tereddüt ettim ilk önce. Sonrasında konuştuk annesiyle hafta sonu hep birlikte ağırlamak istedim ama cumartesi veli toplantısı olduğundan (aynı zamanda kendisi okulumuzda öğretmen) ve kızların heyecanını  da göz önüne alarak ertelemek istemedik.

Bir hafta öncesinden arkadaşı için  büyük tahtasına “Hoşgeldin” pankartları  yazdı. Bir gün önceden işyerini arayıp “anne bizim için pizza siparişi verir misin?,” diye  arkadaşının sevdiği pizzaya kadar planladı, küçük bir hediye almayı da ihmal etmedi.  Siteden arkadaşları yaz boyunca bizdedirler, sınıf arkadaşları ile de değişik yerlerde bir araya geliyoruz ama  İrem yakın arkadaşının bize gelmesini bir şölene çevirdi diyebiliriz.  Cuma okul çıkışından sonra bir kaç saat çok güzel oynadılar, biz geldiğimizde ayrılmak istemediler. Kız arkadaşlar iyidir, kolay bulunmazlar, İrem in de inşallah arkadaşları ile kuvvetli bağları olur 🙂

Bu şekilde güzel başlayan hafta sonumuz hızına yetişemediğimiz bir biçimde yoğundu.

Çocuklar bir araya gelince ne kadar dışarda da oynasalar pc- ipad oyunlarını da ihmal etmiyorlar.  Minecraft takıntımız devam etmekle birlikte  yanına yeni oyunlarda ekledni Yine bir ipad uygulaması  Candy Crush. Tetrise benziyor, daha renkli cıvıl cıvıl, ben de oynuyorum arada:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 🙂 çok tatlı yaa..hazırlıklar falan..iremciğimin büyüdüğü halleri düşünebiliyorum.misafirini önemseyen bir hanım olacak belliki:))

    maşallah kzımıza:)

  2. Kız arkadaşlar iyidir.Ne tatlı bir heyecandır,okurken hatırladım.Tatlı heyecanları ve sağlam dostlukları olsun İrem’in…

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com