İlk Kazanç Takı Tasarım Kulübünden

İrem bu dönem geçen yıldan beri katılmak istediği takı tasarım kulübündeydi. İkinci dönem de devam etmek için tercihlerine Takı tasarımını yine ekledi.

Pazartesi günü kulübün  dönem sonu sergisi vardı. Toplamda 3 gün sürecek öğretmeninden ,öğrencisine, velisine herkesin katıldığı  bir etkinlik.   yaptıkları takıları satıp harçlık  topluyorlar:)  Ben dün öğlen tatilinde  ziyaret edebildim sergiyi.  dönem boyunca yaptığı epey bir takıyı satmıştı. Elinde kalanları bitirmeye çalışıyodu. Hemen 2 tane kolye ile kızıma destek oldum.  Takılarına ne kadar emek verdiğini ben biliyorum, okulda takı tasarım kulübü dışında da yapmaya devam etti,  bir çanta dolusu malzemesini ev- okul- kurs arsında taşıp durdu.

Akşam  serginin kritiğini yaparken  hala elinde ürün kalmış olmasına üzülüyordu, bir de güzel boncuklara takmış, daha güzel boncuklar varmış.  hafif kıskançlık durumları

Diğer yandan kendi emeği olan paraları saymak  onlarla oyuncak planları yapmak mutlu ediyor  doğalolarak. Hayatında ilk kazandığı para olarak not düşüyorum.

 

DSC_2049 (640x475)

takı tasarım

1 thought on “İlk Kazanç Takı Tasarım Kulübünden

  1. İrem’i kutluyorum. Gamze ablası da çok meraklıdır takı işine… Üniversite sınavına hazırlanırken,vizler finaller başlayınca hemen bir torba takı malzemesi alır gelirdi ki ancak bunlarla kafam boşalıyor diye…
    Okulda da takı tasarım klübü kurdu:))

    Sevgiler İrem’e

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir