GÜDERİDEN ÇİÇEKLER

Hobilerimizle uğraşırken bazen aklımıza gelen fikire göre malzeme peşine düşüyoruz, bazen de  elimize güzel bir malzeme geçiyor, ondan ne yaparız diye düşünüyoruz.

Sağolsunlar , bizi takip eden eşimiz dostumuz da hoşlarına giden bir malzeme gördüklerinde, bizim için alıyorlar….
Kayseri’de bir deri mağazasının fabrika satışından eltimin bana getirdiği güderi parçaları görür görmez bir sürü proje gözümün önünden adeta film şeriti gibi geçti. Bu projelerden ilki bu rengarenk çiçekler. Ceketlerin yakasına takabileceğimi, t-shirtlerle, jeanlerle kullanabileceğimi düşündüm. Çiçeklerin ve yapraklarının şeklini çizdikten sonra kestim. Yaprakların damarlarını ve çiçeklerin yapraklarının etrafını dikişle oluşturdum, birbirlerine dikerek birleştirdim. Arkalarına yaka iğnesi taktım ve kullanmaya başladım bile.

Bu tarz süslemeler sadece giyimde değil ev dekorasyonunda da kullanılabilir. Abajurlarda, perdelerde çok şık duracağı gibi süs olarak çantalara da takılabilir.

Her zaman ve her konuda bana destek olan sevgili eltim, ablam, dostum Esin’ciğim; bu konuda da bana destek olduğun için çok teşekkür ediyorum

8 thoughts on “GÜDERİDEN ÇİÇEKLER

  1. bunları birleştirip yelek de yapabilirsin….çok güzel olmuş arkadaşım ..
    dikişmakinanla kendimize rengarenk çantalar yapıp üzerine bunlardan takalım ya da….hemen de nasıl pay çıkardım kendime:))

  2. Herşey için kullanılabilecek çok şeker aksesuarlar. Ellerinize sağlık 🙂

  3. Çok cici olmuş.Çok çeşitli amaçlarla kullanılabilirler.Ellerinize sağlık.Sevgiler:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir