DOĞAL TAŞLAR

Bakalım gerçekten şifa kaynağıymış bu doğal taşlar?

Ametist ve yeşil akik taşından olan kolyelerimle bizzat test edebileceğim.

Neymiş bu taşların etkileri?

Ametist (Mor Necef) ‘in en büyük etkisinin ortamdaki negatif enerjiyi emerek her türlü olumsuzluğa karşı koruduğu veya olumsuzlukların etkisini azalttığı söyleniyor. Uykunun kalitesini artırıyor, uyanıkken de dinçlik veriyor. Öngörü yeteneğini artırıyor.

Yeşil Akik;bedensel gerginliği azaltıyor, ağrıların giderilmesine yardımcı oluyor. Kemik ve diş yapısını koruyor. Taşıyan kişiye güç, keyif ve iyimserlik veriyor,cesaretini artırıyor.Bayanlar dikkat hamilelikte hem anne hem de bebeğin sağlığı için faydalı. Canlılık veren enerjisyle kendimizi kötü hisstetiğimiz anlarda olayların iyi yönerini görmemizi sağlıyor.

Taş işi çok derin bir konuymuş aslında araştırırken bunu daha fazla gördüm. Kullanım şekilleri, burçlarla ilişkileri, arındırma yöntemleri. Arındırma konusunu ben ilk kez duydum mesela; kullandığımız değerli taşların zamanla üzerinde biriken negatif enerjilerini, pozitif enerjiyeçevirmek için gereken taşlarda uygulanan yöntemlermiş. Akik taşı için arındırma yöntemi akan su ve 1 saatlik güneş iken ametist için akan su ve yarım saatlik güneşmiş.Taşların tensel temasla etki edeceği veya ortamda bulunmasının da yeterli olacağı ile ilgili değişik görüşler var fakat şifa amacıyla kullanılacak taşın en az 5 karat (1 gram) olması öneriliyor.

Kaynaklar: Ruhsal gelişim ve Kader- Dr. M. Ender Saraç ve www.gizlihazine.com

2 thoughts on “DOĞAL TAŞLAR

  1. Bu yazınız için tebrikler kızlar. Mailde de bahsettim neler var neler aslında biz insanoğlunda farkına varmadığımız.

  2. ülkemız doğal taşlarla ilgili çok zengin çeşitliliğe sahip olmasına raman gereklı ilgı ve eğitime sahip değil ben van’da blok doğal taş üretmekteyım bılok taşların bazılarının ortasında çok sert bir taş cıkmakta nasıl değerlendıreceğımı bilmiyorum değerlendırecek olanlar olursa kendilerıne yollarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.