Cunda Tatilimiz- Adali Pansiyon

Sonbaharı hissetmeye başladık ama ben ağustos sonu yaptığımız tatilin fotoğraflarını yeni düzenleyebildim. Bizim tatil mevsimimiz çocukların okulundan önce eylül idi, şimdi ağustos son 2 haftayı fikslemeyi düşünüyoruz. İşyerinde de bütün yaz herkesi tatile gönderip sona kalıyorsun ama güzel oluyor.

Bu yıl kardeşimle aynı döneme denk gelen tatilimizin bir kaç gününü birlikte geçirmek istedik. Kuzenler sürekli tartışma halinde olsalarda birbirlerinden ayrılamıyorlar, tıpkı anneleri gibi 🙂 Cunda Adasında buluştuk velhasıl. Dünyalar güzeli Adali Pansiyon’da kaldık, Lale Abla’nın kardeşinin işlettiği eski bir Rum Evi. Lale Abla‘nın sitesinden biliyordum, yolumuz Cunda’ya düşünce de Adali’da kaldık.

adali6

Cunda’nın içinde merkeze yakın olması çok büyük avantaj, Cunda’da  olduğunu hissediyorsun.  Rum evi çok güzel restore edilmiş. Bu evde eskiden kimlerin kaldığını, nasıl hayatların yaşandığını düşündüm hep .

adali5

Biz kalabalık gittiğimizden 2 odayı görme şansımız oldu ve yukarda gördüğünüz aynalara bayıldım.

Kahvaltıları yaptığımız arka bahçe çok huzurlu, kahvaltılar çok lezzetli idi.  Başka hiçbir yerde bu denli özenli bir kahvaltı ikramı görebileceğimi zannetmiyorum.   Peynir zeytininden yeşilliğine tamamı özenle seçilmiş, sevgiyle sunuluyordu. Tatilde  insana zamanı unutturmak istercesine ağır ağır kahvaltılar yaptık bu güzel bahçede. Benim gibi tatlı severler için birbirinden nefis ev yapımı reçeller vardı. Abartısız her gün birer kase incir reçeli yediğimi söyleyebilirim:) bunun yanında ilk kez  üzüm reçeli tattım çok beğendim.  Hiç durduramadım kendimi:)

   adali3 adali4

adali1

Tatilde insan ne ister ; huzur, sakinlik, dinginlik hepsi vardı, Adali Pansiyon’da.  Zuhal Hanım’ın sıcak sohbetleri de cabası.   Mavi kapıya aşık olduk. Bizim gibi aşıkları da çoktu, bizzat gördüm, önünde fotoğraf  çektiren gelin damat bile var. Bloglarımız sayesinde edindiğimiz dostluklar ne güzel, biliyordum çok samimi bir ortam  olacağını ben zaten 🙂 Çok teşekkürler Zuhal Hanım 🙂

adali7

Cunda’da çok gezdik çok fotoğraf çektik, aşağıdakiler başlangıç olsun yarın Cunda fotoğraflarına devam…

cunda14 cunda25

cunda2

4 thoughts on “Cunda Tatilimiz- Adali Pansiyon

  1. Özlemcim mmenun kalmanıza çok sevindim. Biz Cunda’yı çok seviyorduk zaten Zuzhal’de gidip yerleşince ballı lokma ttalısı gibi oldu 🙂

  2. Lale Abla’cım, kardeşinizin oraya yerleşmesi süper valla kıskandık oradaki yaşamı:) İnşallah yine gideceğiz Cunda’ya:)

  3. Özlem hanım , sıcacık sevgi dolu yazınız beni çok mutlu etti. Sizi ve ailenizi ağırlamak büyük keyifti. Cunda’da artık bir eviniz var:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir