Çıtır Çıtır Felsefe

Çıtır Çıtır Felsefe kitapları , 4. sınıflar veli toplantısında sınıf öğretmenimizin alınmasını istediği setti. Yirmi bir minik kitapçıktan oluşan, herbiri ayrı konuda yazılmış, eğlenceli örneklendirmelerle anlatılmış kısa ve kolay okunur kitaplar.

Sınıf öğretmenimiz biz velilere mutlaka sizler de okuyun dedi, kitaplar elime geçer geçmez birkaç ikisini okuma fırsatı buldum.

Çocukların daha iyi anlayabilmesi için  kısa hikayelerle desteklenmiş kitapların hem konu hem de içerik olarak ilgilerini çekebileceğini,  olaylara farklı açılardan bakma yetisi kazandırabileceğini düşünüyorum.

Kayserideki bazı kitapçılarda ve D&R gibi kitabevlerinde kitaplar çok pahalıydı.O hafta okunması gereken kitap olduğu için bir tanesini alıp çıktık. Uygun fiyatlı bulurum diye düşünerek  İnternetten bakmaya karar verdim ve karşıma Kitapalalim.Com çıktı. O an evde olmadığım için sitede verilen telefonla arayıp bilgi almak istedim. Görüştüğüm Kazım Bey’ e “Haksızlık ve Adalet” dışındaki diğer yirmi kitabı almak istediğimi söyledim. Eve gider gitmez internetten ödemeyi de yaptım. O akşam kitaplarım kargoya verilmişti bile.

SErideki kitapların isimleri şöyle

1 İyi ve Kötü

2. Adalet ve Haksızlık

3. Gerçekten ve Yalancıktan

4. Oğlanlar ve Kızlar

5. Güzellik ve Çirkinlik

5. Bildiklerimiz ve Bilmediklerimiz

6. Savaş ve Barış

7. İş ve Para

8. Özgür Olan ve Olmayan

9. Doğa ve Kirlilik

10. Cesaret ve Korku

11. Mutluluk ve Mutsuzluk

12. Liderler ve Diğerleri

13. Başarı ve Başarısızlık

14. Haklar ve Ödevler

15. Ben ve Başkaları

16. Yaşam ve Ölüm

17. Beden ve Akıl

18. Zaman Çok ve Zaman Yok

19. Söz ve Sessizlik

20.Aşk ve Dostluk

21. Şiddet ve Şiddetsizlik

.

1 thought on “Çıtır Çıtır Felsefe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir