Avrasya Maratonu – 10 km

Vodafone 36. İstanbul  Maratonu 10 km.sini 1:32:17 ile tamamlayarak “Kıtalararası Atlet” ünvanını aldım. Çok havalı değil mi?  Sertifikamda aynen böyle yazıyor 🙂 Geçen yıl  halk koşusuna katıldığımızda bu yıl 10 km hedefini koymuştum.    Ne mutlu ki bu yılda katıldık, harika vakit geçirdik. Seneye  hedef 1 saat civarı tamamlamak, yine 10 km. Daha fazlası aşar  beni, 10 km ideal.

Bu yıl geçen yıldan farklı olarak fotoğraf makinam yoktu, cebimdeki telefon ve birazcık para dışında birşey olmadığından oldukça hafiftim.Cep telefonuyla çektiğimiz bir kaç foto dışında fotoğraf yok, geçen yıl köprü üzerinde fotoğraf çekmeyi bol  bol yapmıştık zaten. Boğaz’ı yürüyerek geçmek tarifsiz güzel bir duygu.

Maratona  katılan oldukça fazla yabancı vardı gördüğüm, onlar kesinlikle bizden daha  fazla hevesli.   Biz eşimin şirketinin koşu ekibindeydik ve  şirketin en üst düzeyi dahil ekipteydi. Kendi çalıştığım  firmada iletişim maalesef bu seviyede değil  o yüzden birlikte şirket çalışanları ile ekip  olarak katılanlara hayran oldum.  Ayrıca bir çok farklı toplulukta vardı. Bence çok hoş , bir amaç için yürümek, koşmak ve tişörtlerle mesaj vermek.

Haliç köprüsünden geçerken yolda trafiğin olmasını fırsat bilip  yürüyen 2 yaşlı amca  vardı, kaldırımda yürüyenler koşanları alkışlayınca amcalardan birisi; ” niye alkışlıyorsunuz, savaş mı kazandılar? ” diye laf attı. ( kızgın değil fakat yaşlılara özgü aksilikle) Kadın  ise öyle güzel cevap verdi ki ” daha ne olsun kendi savaşlarını kazandılar” dedi. Yaşlı amcamın yanındaki arkadaşı bak lafı koydu mu sana diyerek dalgasını geçti. Yaşlı amcam ise “ne dedi ki şimdi o?” diye anlayamaya çalıştı.   Bunları dinlerken beni aldı bir gülme sormayın:)

Bir diğer komik bir olayım da şöyle: Eşimle Barbaros tan aşağı inerken ayrıldık, sen git yetişirim dedi. Ben de başladım koşmaya arada baktım arkama görünmüyor. Nasıl olsa finish de buluşuruz diye devam ettim. Arada da düşünüyorum, seviniyorum çaktırmadan, epey fark attım eşime diye:)   Sonra ben bitirdim, O’nu bekledim, süreleri konuşuyoruz,  arkadaşlara anlatıyoruz benim önden gittiğimi. Süreler açıklanınca gördük ki, bitirme sürelerimiz arasındaki fark sadece 2 dak:)  2 dakikalık arayla birbirimizi nasıl göremediysek onu da anlamadım hiç.

Seneye yine katılacağız inşallah.

avr9

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir