ARABA APLİKLİ OYUNCAK ÇANTASI

Bugünlerde derleme toparlama, organize etmeye yönelik çözümlerle meşgul aklım.  Bizim oyuncaklar bir hayli fazla maalesef,  herşeyle de güzel güzel oynadığından çok fazla eleme yapamıyorum. Gruplara  ayırıp kaldırarak düzenlemeye çalışıyorum.  Hangi oyuncağının nereye konulacağını   çok iyi bilmesine rağmen, toplama zamanı gelince; ” ben yorulmaca oynamak istemiyorum” diyerek şikayet ediyor bizimki. Arada yaşanan kısa süreli gerginlikle toparlanıyor oda. Aslında birgün dağınık halini fotoğraflayayım , böyle bir anı bulmak hiç zor değil çünkü. Oyuncakların bir kısmını kutularda, bazıları da çantada idi. Yıpranmış olan çantalarını yenilemeye karar verdim Ve sonuçta bir kaç tane oyuncak çantası çıktı ortaya. İlki arabalarımızı koyduğumuz  Araba aplikeli çantamız.

Yapılışı ise şöyle;

İnternetten  hoşumuza giden bir araba çizimi belirleyip , onun çıktısını alarak başladım işe.  Kumaş olarak polar ve kalın keten  kullandım. Araba çizimini ince kağıtla (yağlı fırın kağıtları ideal bu iş için) kumaşın üzerine aktardım. Üzerindeki detay kısımların her biri için aynı işlemi tekrarladım. Çantanın boyutuna uygun olarak kestiğim  dikdörtgen kumaşın üzerine arabayı parçalar halinde aplike ettim. Tekerlek kısımları için sonrasında düğme kullanacağım için boş bıraktım.

Ve sarı polar dikdörtgenin kenarlarını kapatarak çantayı oluşturdum. Burda dikkat edilecek nokta  çantanın üst kısmında içinden ip geçecek kadar  bir bölgeyi kıvırıp diktim, yan kısımda da  ipin geçeceği açıklığı bıraktım.  Çantayı büzmek için kullanacağım ipi önce kendi kumaşından  yapabileceğim  kurdela olarak düşünmüştüm  fakat geçen yıl bebek elbisesi için kullandığımız marul ipin renkleri o kadar uyumlu oldu ki, hemen  çantaya geçirdim.

Son olarak tekerlekler için 2 farklı renk ve boyutta düğmeyi üst üste diktim.