23 NİSAN KUTLU OLSUN

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

Okuldaki 23 Nisan partisinin ardından neşeyle eve geldiğinde; “Yarın çocuk bayramı olduğu için istediğimiz herşeyi yapabiliriz” diye bir bir sıraladı isteklerini. Doğumgününden sonra en önemli gün O’nun için , takvimizde işaretlemiş bekliyorduk bu günü. Anlamını henüz bilmese de “çocuk bayramı” fikrini seviyor diye düşünüyorum. Çocukluğumuzda bizim de en mutlu günlerimizdendi. TRT’de Çocuk şenliğini baştan sona izler, sonunda toplu çekilen halaylarla çoşardık. Ne çok üzülürdüm Ankaralı olmadığımız ve konuk ülkelerden arkadaşları misafir edemediğimiz için. Şimdi daha çok alternatif var çocuklarımızın bayramlarını doya doya yaşamaları için, bizim gözümüz ise hala Geleneksel Çocuk Şenliğinde.

Minikler, 23 nisan etkinliklerinin bol bol keyfini çıkarsınlar bu hafta. Çocuklarımızı eğlendirirken onlara yaşlarının elverdiği ölçüde tarihimizi de anlatalım ki geleceğimizde söz sahibi olacakları zaman ülkemizin, Atatürk’ün, kazanılan savaşların, şehitlerin, gazilerin önemini daha iyi anlasınlar.
Ve bu anısında dediği gibi Ata’mızın eserini koruyup, hep ileriye götürsünler.

7 thoughts on “23 NİSAN KUTLU OLSUN

 1. 23 Nisan kutlu olsun hepimize, öncelikle cocuklara tabiki 😛 Cocuklari düsünmüs onlara bayram armagan etmis Atatürk, ne iyi insanmis gelecege yatirim yapmis bir nevi cocuklari mutlu etmeye calisarak.

  — yaptığı her işte ileri görüşüne tanık oluyoruz değil mi?

 2. Bütün gün çalıştım
  Tek üzüntüm 23 Nisan şenliğini izleyemedim
  Halbuki hiç kaçırmazdım.
  Ne kadar güzel olurdu. Rengarenk kostümler,
  Her ülkeden çocuklar
  Ama yinede bugün benimde bayramındı
  İşyerini bayraklarla süsledim. Bilgisayarımın yanına balonlar koydum.
  Herkes bayramımı kutladı :)))

  — Ne güzel yapmışsın Yelda’cım. Mutlu Bayramlar

 3. geçti ama ben de sizin çocukların bayramını kutluyorum ben de tv başında izler dururdum hala heyecanlanıyorum 23 nisanlarda

  — aynen biz de heyecanlanıyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir