POLİART ÇERÇEVEMİZ

poliart çerçeve

Ne zamandır marketlerde gözüme takılıyordu, Polisan’ın çocuk grubu ürünleri. Geçen gün kızımında gözüne takılınca “Poliart Alçı Çerçeve Seti”ni aldık.

Bizim daha önce yaptığımız “Alçıdan Heykel” çalışmasına benzer aslında. Farklı olarak aşağıda da gördüğünüz gibi kutunun içinde boyasından çerçevenin arkasında kullanacağın çift yüzlü banta kadar her şey mevcut. Kutunun içindeki alçı ve boyalar ile 2 adet çerçeve rahatlıkla yapılır.

Yapılışa ilk olarak alçı tozunu belirtilen oranda sulandırıp kalıba dökmekle başlıyoruz. Kalıbın içinde bir süre bekledikten sonra kalıptan çıkarıp 24 saat tam olarak kuruması sağlanıyor. Kalıbın bir tarafı açık olduğu için vinyl köpek kalıbıyla yaptığımız Alçıdan Heykel‘den daha kolay oldu.
Kuruduğunda kaymak gibi bir çerçeve çıkıyor karşımıza.

İşte bence asıl zor kısmı burda başlıyor, boyaması hiç de göründüğü kadar kolay değilmiş, bizde olmayan çok ince fırçalar gerekiyormuş bence. 4 yaşındaki kızım içinde biraz zor bir çalışma oldu(zaten kutu üzerinde +5 yaş yazıyordu ama üzerine bakınca yapılabilir gibi gelmişti) Neyse o boyadığı kadarını boyadı, ben olabildiğince düzeltmeye çalıştım.

Çok düzgün bir boyama olmadı bizimki ama yine de birlikte vakit geçirmek açısından güzeldi; alçıyı sulandırırken suyu eklemesi, kalıba birlikte alçı dökmemiz, bunu yaparken alçı donmasın diye acele ile yapmamız, çok sevdiğimiz minik boya kapları, vs…

poliart cerceve seti yapilis

En son işlem olarak da fotoğrafımızı yerleştirdik, kutunun içinden çerçevenin ayakta tutmak için bir karton vardı. Yine verilen çift yüzlü bant ile fotoğrafı bu kartona yapıştırdık.

Ve bizim prensesin odasını süslemeye başladı.
poliart çerçeve

NOT: erkek çocukların daha fazla beğeneceği arabalı bir modeli de var aynı setin.