OKULDA RESİM SERGİSİ

Dokuz çarşamba bir araya geldi diye bir deyim vardır ya çarşamba günü benim için öyle yoğun bir gündü. Bir de salı akşamı okuldan gelen resim sergisi davetiyesiyle programıma bir ilave daha gelmiş oldu. Bir sürü işim olduğu halde oğlumun resim sergisine katılmak benim için içlerinde en önemlisiydi. Çünkü böyle toplantılarda çocuklar için, yaptıklarını gösterip beğendirmekten ziyade, annem geldi mi gelmedi mi meselesi daha önemli oluyor. Velisi gelen çocuk sevinçten ne yapacağını şaşırırken, velisi gelmeyen çocuk mahsun bir şekilde boynunu büküp bir kenarda oturuyor. Bunu anlamış olmalı velilerin çoğunluğu ki, dün Ted Koleji anasınıfı resim sergisindeki katılım çok fazlaydı.

Hem öğretmenlerimizin hem de miniklerin çok emek harcadıkları çok hoş bir sergi olmuştu. Sıradan resim sergilerinin aksine bir akvaryum tünelinde geziyormuşuz gibi hissettik kendimizi.  Uzun bir koridorun sağ ve sol tarafı tamamen çocukların boyadığı rengarenk balıklarla kaplanmıştı, fonda şırıl şırıl akan su sesi ve loş havada bu atmosferi destekliyordu.   

 

 

Oğlumun boyadığı bu balığın önünde fotoğraf çektirmese olmazdı tabi ama dar koridor o kadar kalabalıktı ki bir poz için uzun süre bekleyip bir kaç kez çekmemiz gerekti.

Canım oğlum sen  ne zaman istersen biz yanında olacağız.