MİNİ AKVARYUM

El becerisi , hobi derken bütün artık malzemelere farklı bir gözle bakar olduk. Sadece biz mi, çocukları da benzettik kendimize. Şeffaf plastikten bir kutumuz vardı, kenarda bekleyen, fotoğrafta gördüğünüz akvaryuma dönüştü. Çok fazla yardıma da ihtiyaç duymadılar akvaryumu yaparken; kes-boya- yapıştır işini çok seviyorlar. Hatta o kadar çok ki, eski gazetelerden beğendikleri fotoğrafları kesmek bugünlerdeki uğraşımız.

Akvaryumun yapılışına gelince;

Şeffaf plastik kutunun içini mavi grafon kağıdı ile kapladık. Bu arada diğer tarafta çizdiğimiz balık resimleri kesildi ve boyandı. Deniz bitkileri de aynı şekilde kesilip boyandı. Balıkların bir kısmını arka fona yapıştırdık , bir tanesini de iple astık. Kapağı bantladık ve akvaryumu tamamladık.
Bir süre gider bu akvaryumdaki balıkları besleme oyunu…

Gerçi, gerçek balıklara uymaz ama biz balık bakımı konusunda vukuatlıyız. Bir fanusta bakmaya çalıştığımız balıkları pek yaşatamadık, yenilerini aldık yine olmadı. Aldığımızda mı hastaydı, biz mi bakamadık bilmiyoruz ama bir süre ara verdik balık besleme işine. En azından bizim ufaklıklar gerçekten isteyene kadar.

Artık malzemeden başka neler yapmıştık?

Tavşan Kalemlik