MAKARNA KOLYE

Bu haftaki aile katılım çalışmamız makarnadan kolye yapmaktı. Cuma günü ödev kağıdını elime alıp -e iyi evdeki makarnalardan bir kolye yaparız, diye düşündüm. Cumartesi günü rutin market alışverişimizi yaptık, ben makarnaların olduğu rafın önünden bile geçmedim. Çocuklu ev makarnasız olmaz ya, evde nasılsa var makarna.

Pazar günü akşam saat 5 e kadar tembellik yapıp o saatten sonra ödevimizi yapmak için masanın başına geçtik. Makarna almak için dolabı açtım ki sadece burgu ve kelebek makarna olduğunu farkettim, ne yazık ki iki çeşitin de ip geçirebilecek delikleri yoktu. Ben de akılsız başın cezasını ayaklar çeker misali markete gidip bir kaç çeşit makarna aldım. Oğlumla ipe dizeceğimiz makarnaları seçtik. Yıldız şeklinde kuskus makarnanın güzel bir kolye oluşturabileceğini düşünmüştüm ama ip dizince gördüm ki hem oğlumun ip geçiremeyeceği kadar deliği küçük hem de uğraştığımıza değmeyecek kadar gösterişsiz bir kolye oluyor.

makarna faaliyeti

makarna faaliyeti

Sonra tek tek makarnaları ipe dizdik. İpin iki ucunu sıkıca bağladık. Bu aşamadan sonra suluboya ile kolyemizi bölüm bölüm farklı renklerde olmak üzere boyadık.

makarnadan kolye